سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

تمام تلاش خویش را برای دست یابی به مرزهای فناوری هسته ای معطوف کرده ایم

تمام تلاش خویش را برای دست یابی به مرزهای فناوری هسته ای معطوف کرده ایم

به گزارش محفل سخنگوی سازمان انرژی اتمی، اظهار داشت: تمام تلاش خویش را برای دست یابی به مرزهای علم و فناوری هسته ای معطوف داشته ایم و به رغم همه مخالفت ها و دشمنی های فراوان در عرصه بین المللی، در صنعت هسته ای دستاوردهای سترگ و غرور آفرینی کسب کرده ایم.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، در آستانه سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت، تعدادی از مهمانان سی وپنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی روز شنبه از راکتور تحقیقاتی شهید فخری زاده (تهران)، مرکز تولید رادیو دارو در پردیس شهید شهریاری و همینطور نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنعت هسته ای بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران ضمن خوش آمدگویی و تبریک سالروز میلاد پر خیروبرکت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صل الله ضد و آله، در سخنانی خطاب به میهمانان این کنفرانس اظهار داشت: رجاء واثق دارم، همگرایی، هم افزایی و انسجام اندیشمندان قلمرو اسلامی زیر پرچم اسلام عزیز، سبب اتحاد امت اسلام و ارتقای ملل اسلامی در مقابل بدخواهان، کژاندیشان و مستکبران خواهد شد.
معاون سازمان انرژی اتمی اظهار نمود: امت اسلام در مقطعی بحران زا و به قول رهبر فرزانه و عزیزمان، دریک پیچ تاریخی سرنوشت ساز قرار دارد. از طرفی، رشد زایدالوصف علوم و فناوری های گوناگون، باعث رفاه و پیشرفت زندگی بشر و تسلط بر طبیعت شده و از سوی دیگر همین علم و فناوری، در دست دزدان چراغ بدست و عالمان بی عمل، سبب یکه تازی، استثمار و استعمار ملل کمتر برخوردار توسط مستکبران شده است. از یک سو با خلق سازمان های بین المللی، باعث تسهیل روابط و تعامل بیشتر ملل جهان در جهت رفع مشکلات و پر کردن خلاء کاستی های مختلف شده و از طرفی دیگر، همین سازمان های به ظاهر بین المللی، در دست خودمحوران و بازیچه خودکامگان شده و از هیچ فرایندی برای تحقیر و تحدید ملل دیگر فروگذاری نمی کنند.
کمالوندی اضافه کرد: در این فضای پرتنش و وهم آلود، جهان اسلام با رنسانس خود، نه تنها موظف به توسعه و پیشرفت خود با توسل به دانش و فناوری های نوین است، بلکه باید با ارتقای اندیشه اسلامی و نگرش توحیدی و اتکال به خداوند منان، مسیر سبز پیشرفت خویش را با الگویی اسلامی و برآمده از آیات و روایات و متکی بر خود و نه بر غیر خود هموار کند. و این همان مسیری است که در نهایت به تمدن نوین اسلامی خواهد انجامید.
وی در ادامه ضمن اشاره به یکجانبه گرایی و یکه تازی مستکبران جهان و دشمنان دنیای اسلام اظهار داشت: عالمان فرهیخته، الان جهان اسلام واجد سرمایه های گران سنگی است. این سرمایه ها، نتیجه تلاش اندیشمندان و متفکرانی است که در طول تاریخ با مجاهدت های فراوان بدست آمده اند.
معاون سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: بی تردید، آنچه از کنفرانس وحدت اسلامی باید سربرآرد، همانا ساختارها و سازوکارهای تمدن نوین اسلامی و تبیین و ترسیم کردن مسیر رسیدن به آن در این دوره ابهام آلود و در حضور تنش های عدالت سوز در صحن بین المللی است. سرعت تحولات به حدی است که دمی را نباید آسایید و فرصتی را نباید از دست داد.
کمالوندی تصریح کرد: امت اسلامی در معرض و بعضاً در محاصره یکه تازان عرصه جهان خواری قرار دارد. وضعیت خطیر فعلی که آینده چند ده سال بلکه یک تا دو سده پیش روی جهانیان را رقم خواهد زد برهه زمانی بسیار حساسی است که باید با درک درست از آن برای ساختن جهانی امن و آماده برای تعالی انسان ها بهره جست.
وی درباره دستیابی و دستاوردهای سترگ و غرور آفرین فناوری هسته ای اظهار نمود: سروران معظم؛ امروز برای من و همکارانم مایه بسی مباهات و افتخار بزرگی است که میزبان عصاره ای از اندیشمندان و فرهیختگان جهان اسلام هستیم. به سهم خود، خدا را شاکرم که فرصتی دست داد تا شمه ای از پیشرفت کشورم را در قلمرو یکی از فناوری های برتر جهان به عزیزانم نشان دهم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: ما در اینجا تمام تلاش خویش را برای دست یابی به مرزهای علم و فناوری هسته ای معطوف داشته ایم و به رغم همه مخالفت ها و دشمنی های فراوان در عرصه بین المللی، در صنعت هسته ای دستاوردهای سترگ و غرور آفرینی کسب کرده ایم. در راه کسب این دستاوردهای بزرگ از همه چیز مایه گذاشته ایم و عزیزانی را که هرکدام مردانی رشید و عالمانی فقید بوده اند را در راه اعتلای اسلام و امت اسلامی تقدیم کرده ایم.
کمالوندی تصریح کرد: از این بین می توانم به شهیدان بزرگواری چون دکتر علی محمدی، شهریاری، مهندس احمدی روشن و آخرین آنها شهید فخری زاده اشاره کنم همینطور باید بگویم که تلاشهای مستمر دشمنان اسلام برای نابودی این صنعت پرارزش از راه توطئه های مختلفی چون خرابکاری صنعتی، سایبری، بمب گذاری و طرق مختلف بکار برده شده، خوشبختانه راه به جایی نبرده و این صنعت همچنان شاداب و هرروز شکوفاتر از قبل به پیش می رود.
وی اضافه کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی رودررو، سینه به سینه و چشم در چشم دشمن انداخته و از حق خود نگذشته است که اگر چنین می شد پاسخی در پیشگاه پیامبر اعظم صلوات الله ضد و شهدای اسلام در طول تاریخ نداشتند.
کمالوندی ضمن اشاره به توانمندی دانشمندان ایران اسلامی در فتح قله های دانش، خاطرنشان کرد: اندیشمندان گرامی، بدون شک یکی از ارکان تمدن نوین اسلامی علم و فناوری است و همین سرمایه می تواند عامل وحدت جهان اسلام و قلمرو اسلامی باشد. به مصداق آیه شریفه "هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون" هرکدام از ما موظفیم به سهم خود و با تاکید بر داشته های خود به این امر مهم روی آوریم و با تشریک مساعی در این حوزه به تکلیف اسلامی خود عمل نماییم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: خوشبختانه ایران اسلامی امروز در همه شاخه ها و رشته های فن آوری و صنعت هسته ای قله های پیشرفت را درنوردیده است. هزاران متخصص این صنعت در حوزه های اکتشاف و استخراج اورانیوم گرفته تا تبدیل و غنی سازی و ساخت انواع سوخت هسته ای، نیروگاه اتمی، رادیو دارو، کاربرد آن در صنعت و کشاورزی، لیزر و کوانتوم و گداخت و غیره در تلاش دائم هستند و سبب شده اند تا ایران در جایگاه نسبتا بالایی قرار داشته باشد.
کمالوندی با بیان آمادگی در توسعه فناوری هسته ای در جهت رفاه مردم، اظهار داشت: آمده ایم تا در توسعه فناوری هسته ای در جهت رفاه مردم و جوامع اسلامی با کشورهای جهان اسلام همکاری نماییم تا همه با هم مسیر تمدن نوین اسلامی را هموارتر نمائیم. با کمک یکدیگر، شانه به شانه و دست در دست هم، این مسیر سبز را برای اعتلای اسلام و امت اسلامی باصلابت طی نمائیم؛ به امید آینده درخشان در پرتو تمدن نوین اسلامی.
در این بازدید میهمانان سی وپنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، با زیرساخت های علمی و تحقیقاتی، دستاوردها و توانمندی های صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران در حوزه راکتور و تولید رادیو دارو آشنا شدند و در انتها از نمایشگاه ویژه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور بازدید کردند.منبع:

1400/08/03
08:56:56
5.0 / 5
1321
تگهای خبر: بازدید , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
محفل