حاج علی اكبری:

وحدت قوا برای شکستن شاخ غول گرانی ادامه یابد

وحدت قوا برای شکستن شاخ غول گرانی ادامه یابد

به گزارش محفل امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: از بزرگترین خسارت های کرونای منحوس ممنوعیت و نداشتن نماز جمعه در کشور خصوصاً در تهران بود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه های نخستین نماز جمعه تهران از زمان شروع شیوع کرونا اظهار داشت: با اهمیت ترین مساله بین امت اسلامی اتحاد صفوف جان ها و اندیشه های آنهاست که از آن بعنوان "اخوت"تعبیر می شود؛ خداوند از مومنان می خواهد که با بردباری، محبت و دوستی مشکلات درونی امت باید به دست خود امت اسلامی حل و فصل شود. سلیقه ها و دیدگاه های مختلف در ساحت پیامبر (ص) حل و فصل می شد و این در سیره، بیان و اخلاق نبوی رحمت درونی امت در نظر گرفته شده است.
خطیب جمعه تهران اظهار داشت: بر وحدت درونی باتوجه به تلاش دشمن که هر روز برنامه تازه ای برای استحاله امت اسلامی دارد، تاکید می شود. بدین جهت وحدت و اتصال ایمانی و اخوت امت بسیار مهمست و پشتوانه این وحدت، تقواست. باید تقوای الهی را در عالی ترین سطح رعایت کنید و این پشتوانه دوستی، محبت و مودت ملت می شود، چونکه این وحدت در معرض خطرهای زیادی همچون خواهش های نفسانی است.
حاج علی اکبری افزود: جمهوری اسلامی برمبنای طبع محمدی خودش از شروع تاسیس تا حالا مساله وحدت درونی امت اسلامی را در دستور کار ویژه خودش قرار داده است و با دو امام پیشتاز نهضت انقلاب اسلامی، پرچم دار وحدت اسلامی است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز ولادت پیامبر اسلام اشاره کرد: علاوه بر تولد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، در سالروز تولد مسجد و نماز جمعه در این ماه عزیز هستیم و در این روزها نخستین مسجد (قبا) بنیان گذاری شد و در ۱۶ ربیع الاول نخستین نماز جمعه توسط پیامبر اسلام در مدینه به جا آورده شد و خطبه خواندند.
وی در ادامه با اشاره به یک دوره محدودیت و محرومیت از نماز جمعه اظهار داشت: نماز جمعه مجدد به ما برگشت و این روز شیرینی است برای ما. کرونای منحوس از بزرگترین خسارت هایش ممنوعیت و نداشتن نماز جمعه در کشور خصوصاً در تهران بود. در عین حال مجموعه نهادهای دینی به نفع سلامت عمومی مردم در پرتو رهنمود رهبری خوش درخشیدند و نهاد نماز جمعه سربلند در هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا در انواع و اقسام کمک ها همراه بود و از همه ائمه جمعه و نمازگزاران تشکر می نماییم. ما ۷۰۰ نماز جمعه در روزهای کرونا داشتیم اما تذکری در ارتباط با رعایت نشدن پروتکلهای بهداشتی نداشتیم. هم چنین از ستاد ملی مقابله با کرونا هم تشکر می نماییم که اجازه دادند نماز جمعه پس از ۲۰ ماه اجرا شود و از امام جمعه عالی قدر تهران یعنی رهبری انقلاب که مجوز را به همه ما دادند، تشکر می نماییم.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حاج علی اکبری در خطبه دوم نماز جمعه به میهمانانی که در هفته وحدت به ایران آمدند، خیرمقدم گفت.
وی هم چنین از کشتی گیران پهلوان و قهرمان قدردانی کرد و حضورشان را در نماز جمعه گرامی و از رویکرد انقلابی شان قدردانی نمود.
امام جمعه موقت تهران در ادامه از خطبای تهران که پیام های جمعه را هفتگی بیان کردند، قدردانی نمود و اظهار داشت: در این ماه ها حوادث تلخ و شیرین فراوان داشتیم، اولا پیروزی ملت ما در مقابل فتنه ها بود. از طرفی بیماری وحشی کرونا سبب از دست رفتن روزانه عزیزترین کسان ما بود. علاوه بر این ظلم مضاعف و جنایت انسانی امریکایی ها در تشدید تحریم ها بود که در جریان مبارزه با کرونا شاهد بودیم و کم تدبیری هایی بود که دشواری های فراوانی را ایجاد کرد. هم چنین یک جنگ رسانه ای بود که از طرف دشمن به امت ما تحمیل می شد.
حاج علی اکبری اشاره کرد: با قاطعیت می توانیم بگوییم به لطف خدا و هدایت امام عالی قدر، ملت بی نظیر ایران در مقابل دشمن با نجابت و شکیبایی و در مقابل گرفتاری ها و بی تدبیری ها به خوبی سربلند پیروز آمد و در کنار این سختی ها و تلخی ها زیباترین صحنه ها از رزمایش ها و کمک های مردمی و رفتن به میدان خدمت برادران و خواهران ایمانی و گروههای جهادی و نیروهای مسلح خوش درخشیدند و همچنین به خوبی مساجد و حسینیه ها در اختیار مقابله با کرونا قرار گرفت.
وی با اشاره به تلاش ۲۰ ماهه کادر سلامت کشور که در صف مقدم این مبارزه حضور دارند و در این راه شهید هم دادند، اظهار داشت: در همین روز عزیز به همه آنها خداقوت و خسته نباشید می گویم و صمیمانه تشکر می نماییم و در مقابل شهدای عزیز سلامت سر تعظیم فرود می آوریم.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به حوادث جهان و منطقه اظهار داشت: امریکایی ها با افتضاحی که در انتخاباتشان به بار آوردند و در پسا انتخابات و شکست در غرب آسیا شکست راهبردی را تحمل کردند. این شکست به جایی رسیده است که هیچ چاره ای جز خروج از عراق ندارند و در فتنه های لبنان هم کامیاب نبودند. بتازگی ناتوی عربی در جریان تجاوز به یمن قهرمان که ۷ سال است مقاومت این مردم ادامه دارد شکست خوردند و ان شاءالله مأرب آزاد می شود. آخرین شکست آمریکایی ها در افغانستان بود که بزرگ ترین لشکرکشی از زمان تاسیس آمریکا بود و اخراج از افغانستان و فرار بزدلانه پس از ۲۰ سال کشتار مردم افغانستان افتضاح دیگری بود برای آمریکا. البته مثلت عربی ـ عبری ـ غربی دست از تلاش بر نمی دارد؛ چه در مرزهای شمالی و چه در لبنان و چه در افغانستان تلاش می کند تا توطئه بیفکند. الان شاهد می باشیم که دو هفته است در افغانستان، نمازهای جمعه مورد تعرض قرار می گیرد و شاهد کشته شدن تعداد زیادی از مردم هستیم که این مساله نتیجه ادامه حضور جریان استکبار به وسیله دواعش پلید است.
وی ضمن تسلیت به مردم افغانستان از مسئولان فعلی افغانستان خواست تا این مساله را پیگیری کنند و از جان نمازگزارن این کشور مراقبت کنند.
حاج علی اکبری اظهار داشت: آمریکا پس از ۲۰ سال که با دروغ و نیرنگ خواست خاورمیانه بزرگ را بسازد با ۸ تریلیون دلار هزینه از منطقه می رود و باید گور خودش را گم کند. به آنها می گوییم اگر ۸۰۰ تریلیون هم هزینه کنید راهی جز ترک غرب آسیا ندارید.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تعدادی از تحولات داخلی کشور همچون خنثی سازی توطئه های دشمن توسط نیروهای مسلح و انجام رزمایش های داخلی و بیرونی، شکل گیری یک مجلس انقلابی با یک رئیس جهادی، فعالیت قوه قضاییه پس از دو سال و طرح تحول با ریاست جدید با رویکرد انقلابی که امیدواریم تحول در این عرصه ادامه یابد، اضافه کرد: هم چنین در طول این مدت شاهد تشکیل دولت مردمی انقلابی بودیم که توفیق دیگری بود که با نشاط در این دو ماه امیدهای زیادی را برانگیخت همچون در بخش هایی مانند مهار جریان کرونا با تعمیم واکسیناسیون به کل کشور و خدا را شاکریم که فضای خوبی فراهم گشته است. هم چنین حضور شهردار انقلابی و انتصاب رئیس جدید صدا و سیما؛ اینها برای مردم امیدبخش است.
وی به جریان حضور مردمی روسای قوا و بدنه سه قوه در میان مردم اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدام خوب و موافق موازین سیره علوی و نبوی و خواست عمومی مردم است و تسهیل کننده است و مردم را همراه می کند و ستاد و صف را نزدیک می کند. آنها وقتی بین مردم می آیند روحیه بخش است. شکاف بین مردم و مسئولان به هر بهانه ای خواست شیاطین است و باید با آن مقابله نمود. مردم همیشه باید مسئولان را از خودشان بدانند و این حضور صمیمی و سرزده با هزینه کم و تدابیر لازم مورد پسند است و امیدواریم مسئولان در بخش های مختلف فرصت حضور در نماز جمعه را غنیمت شمرند.
حاج علی اکبری اشاره کرد که فضای اداری کشور نیازمند یک تحول است و همچنان که رهبری گفتند در کارآمد سازی و مهربان سازی باید تحول ایجاد شود.
خطیب جمعه تهران رویکرد عدالت خواهی و فساد ستیزی در دولت، مجلس و قوه قضاییه را فرصتی طلایی دانست و اضافه کرد: این مساله یکی از اصلی ترین فلسفه ها و آرمان های انقلاب اسلامی است. این نوید بخش است و بخش های مختلف از این مساله استقبال کنند تا عیبی که در جامعه ما است در بحث عدالت مرتفع کنند. یا در بحث فساد، برای منشاء فساد در قوه مجریه تدبیر کنند و از قوانین ضعیف که سبب شکل گیری زنجیره فساد می شود از مجلس توقع داریم این قوانین را اصلاح کنند. از مجلس تا دولت توقع است این مراقبت ها صورت گیرد و قوه قضاییه هم محکم و استوار همانطور که وارد شد با مفسدان و البته عادلانه با فساد روبرو شود و کمر مفسدان را بشکند. کسانی که به اموال عمومی تجاوز کردند و به بیت المال لطمه زدند باید رهگیری شوند و از حلقوم آنها منابع ملی بیرون کشیده شود.
حاج علی اکبری بر لزوم وحدت قوا اصرار کرد و اظهار داشت: این وحدت و تلاش باید ادامه یابد تا شاخ غول گرانی که عربده کشان وسط زندگی مردم است از بین برده شود.
امام جمعه موقت تهران در آخر اظهار داشت: در نهاد نماز جمعه موفق شدیم ۶ هزار مساله کشور را پیش از تشکیل دولت شناسایی کرده و بتازگی آنرا به آقای رییسی بدهیم. این یک سامانه مطالبات دائمی مردم است که اهتمام داریم آنرا حفظ نماییم تا بوسیله اهالی نماز جمعه این مطالبات دائما در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
منبع:

1400/08/01
10:48:33
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: انتخابات , پیگیری , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل