بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان درباره دیدار عراقچی و اتمر؛

ایران و افغانستان بر توسعه روابط دوجانبه تاكید نمودند

ایران و افغانستان بر توسعه روابط دوجانبه تاكید نمودند

به گزارش محفل وزارت امور خارجه افغانستان امروز (پنجشنبه) با انتشار اطلاعیه ای نوشت: به دنبال سفر اخیر «محمد حنیف اتمر»، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت عالیرتبه به تهران، «سید عباس عراقچی»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راس یك هیئت عالیرتبه پس از ظهر روز چهارشنبه به كابل سفر كرده و با حنیف اتمر دیدار نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، هیئت عالیرتبه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن پیگیری تصمیم هایی که در جریان سفر هیئت افغان به تهران صورت گرفته بود، در جلسه مشترک کمیته های اقتصادی-ترانزیت و دفاعی-امنیتی هم شرکت خواهد نمود. مقرر است دو طرف در مورد زمان بندی نهایی سازی موافقت نامه تنظیم استخدام و اعزام کارگران افغان به ایران و تجدید قرارداد کمیساریا سرحدی در مطابقت به نیازها و همکاری سرحدی هر دو طرف در شرایط امروزی، که موارد آن در مسافرت هیئت افغانستان به تهران به طرف ایرانی سپرده شده بود توافق کنند، پیگیری و اتخاذ تدابیر با هدف پیشگیری از تکرار حوادث ناگوار و تردد غیر قانونی در سرحد میان دو کشور و همچنان قانونمند سازی حضور شهروندان افغان مقیم ایران بحث و گفتگو کنند.
سید عباس عراقچی هم ضمن ابراز آمادگی ایران در مورد گسترش روابط میان دو کشور به وزیر امور خارجه اطمینان داد که توافقاتی که در جریان سفر اخیر هیئت افغانستان به تهران اتخاذ شده بود را مورد پیگیری قرار خواهد داد.
سرپرست وزیر امور خارجه افغانستان با اشاره بر روابط عمیق میان دو کشور احتیاج به تقویت همکاری ها، در مورد پیگیری توافقات که در جریان سفرش به تهران صورت گرفته بود را مورد تاکید قرار داد.
منبع:

1399/04/27
12:04:13
5.0 / 5
1824
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل