رییس سازمان حج و زیارت خبر داد:

فوت زائر ایرانی بر اثر تصادف در عراق

فوت زائر ایرانی بر اثر تصادف در عراق

محفل: رئیس سازمان حج و زیارت از فوت یک زائر ایرانی در راه برگشت بر اثر تصادف اطلاع داد و پیش بینی نمود با سرعت گرفتن روند بازگشت زائرین، احیانا تا بعدازظهر روز شنبه زائرین ایرانی از عراق بیرون بروند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، علی رضا رشیدیان به رادیو اربعین اظهار داشت: از روز گذشته روند بازگشت زائرین ایرانی به کشور شدت گرفته و فکر می نماییم تا بعدازظهر روز جمعه نهم مهرماه بیشتر زائرین ایرانی از عراق خارج شده باشند. البته احتمالاً برخی از زائرین که دیر به عراق وارد شده اند در ایام آینده همچنان در این کشور باشند.
او ضمن اشاره به خدمات عرضه شده به زائرین در هنگام بازگشت به کشور در حوزه های بهداشت و درمان و حمل و نقل، اظهار نمود: خوشبختانه مرز مهران شرایط خوبی دارد. از زائرانی که به صورت زمینی قصد بازگشت به کشور را دارند، می خواهیم مسیر سفر خود تا مرز ایران را با اتوبوس طی کنند، چون که ماشین های دیگر همچون «هایس» به سبب سرعت و خستگی راننده ها و گاها بی توجهی آنها به قوانین امکان دارد مشکلاتی را برای زائرین ایجاد کنند، چنان که اخیرا یکی از زائرین کشورما در راه منتهی به مرز شلمچه، در نزدیکی بصره به خاطر تصادف ماشین هایسی که سوار آن بوده، فوت کرده است. از زائرین می خواهیم که این مسیر را با اتوبوس هایی که ایمنی بیشتری دارند، طی کنند.
رشیدیان اضافه کرد: زائرین اگر امکان بازگشت هوایی دارند، حتما از این طریق اقدام نمایند و اگر زمینی برمی گردند مراقب باشند تا به سلامت به مرز برسند.
رئیس کمیته اعزام در ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه ستادها احتمالاً از فردا (شنبه دهم مهرماه) به صورت رسمی جمع شوند، اظهار داشت: البته کنسولگری های ایران در شهرهای نجف و کربلا بعنوان ستاد اربعین در عراق همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و بعضی از زائرین که مدارک خویش را گم کرده بودند با هماهنگی سفارت ایران در عراق، برگه عبور دریافت کرده اند.
رشیدیان همینطور اظهار نمود: خوشبختانه در بازگشت زانران به کشور از مسیر هوایی، مشکل خاصی نداشتیم و رئیس سازمان هواپیمایی کشور، برای رسیدگی مستقیم و نظارت بر این مورد به عراق سفر کرده است.1400/07/10
10:01:33
5.0 / 5
994
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل