رئیس جمهور پس از رای اعتماد هیات وزیران به ۳ استاندار جدید:

مدیران دولت نباید واحدهای اقتصادی را بعد از خصوصی سازی رها کنند

مدیران دولت نباید واحدهای اقتصادی را بعد از خصوصی سازی رها کنند

رئیس جمهور بعد از رای اعتماد هیات دولت به استانداران منتخب لرستان، فارس و زنجان، با تکیه بر کوشش برای گره گشایی از زندگی مردم این استان ها و رقم زدن فصل نوینی از خدمت رسانی، اظهار داشت: خدمتگزاری به مردم توفیق الهی است که باید آنرا قدر دانست.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی اظهار داشت: در انجام امور و مسئولیت ها مهم این است که آثار سیاست های نظام و برنامه های دولت توسط استانداران در استان ها آشکار و نمایان شود و استانداران بعنوان نماینده عالی دولت، نقش بسیار مهمی در اجرای سیاست ها و پیگیری امور دارند.
رئیس جمهور اضافه کرد: به صورت طبیعی موانعی در مسائل نیروی انسانی، بودجه و اعتبارات در استان ها وجود دارد که با درایت و توکل به خداوند باید این موانع برداشته شود.
رئیسی ضمن اشاره به ضرورت احیای همة ظرفیت های اقتصادی و تولیدی استان ها، اظهار داشت: بر مبنای آمار، در سطح کشور حدود ۴۰ درصد از ظرفیت های تولید معطل است که با اقدام جهادی و انقلابی می تواند راه اندازی و فعال شود.
رئیس جمهور ضمن اشاره به بازدید از چند کارخانه و مجموعه کشت و صنعت غیر فعال در استان زنجان و لرستان، و اقدامات مقدماتی انجام شده جهت راه اندازی این مجموعه ها، اظهار داشت: با مدیریت خوب و برخی اقدامات سریع، میتوان یک مجموعه کشت و صنعت عظیم را فعال کرد به نحوی که زمینه اشتغال و تولید و افزایش بهره وری در آن ایجاد شود. از این گونه موارد در استان ها وجود دارد که باید برای فعال کردن آنها اقدام گردد.
رئیسی اظهار داشت: راه اندازی کارگاه های کوچک و زودبازده هم بسیار اهمیت دارد چونکه می تواند یک مجموعه عظیم را به کار اندازد.
رئیس جمهور اظهار داشت: هنر دولت در این است که از ظرفیت عظیم مردمی، در خیلی از مسائل کمک بگیرد. امروز مردم احساس مسئولیت و مشارکت خوبی دارند و برای مشارکت در رفع مشکلات آماده اند.
رئیسی با تکیه بر اهمیت توجه به ظرفیت های فرهنگی در استان ها از استانداران خواست: به ظرفیت های علما و حوزویان، دانشگاهیان، مجموعه فرهیختگان و جوانان انقلابی و جهادی در استان ها توجه ویژه کنند.
رئیس جمهور در ادامه با تکیه بر توجه خاص و جدی به روستاگفت: اگر روستاها آباد شود، یقین بدانید مهاجرت به شهرها کمتر خواهد شد، و اگر مشکلات کشاورزی کاهش پیدا کرد، حاشیه نشینی هم بسیار کاسته می شود و کشاورزان عزیز در زنجان، لرستان و فارس بسیار علاقه مند هستند روستاها
رئیسی ضمن اشاره به اهمیت حمایت قانونی، حقوقی و قضایی و مالی از کارآفرینان و سرمایه گذاران در استان ها اظهار داشت: اگر منابع بانکی برای عرضه تسهیلات در استان وجود دارد باید کارآفرین و سرمایه گذار در اولویت باشد و از آنها حمایت شود.
رئیس جمهور یکی از وظایف دولت در خصوصی سازی را توانمندسازی بخش خصوصی دانست و اظهار داشت: مدیران دولت نباید واحدهای اقتصادی را بعد از خصوصی سازی رها کنند، بلکه باید در کنار آنها باشند و با حمایت و نظارت، کاری کنند بخش خصوصی بتواند کار را با موفقیت اداره کند.1400/07/07
22:27:47
5.0 / 5
1367
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل