در واكنش به لفاظی ها نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل

تخت روانچی: سخنرانی نخست وزیر رژیم اسرائیل درمورد ایران پر از دروغ بود

تخت روانچی: سخنرانی نخست وزیر رژیم اسرائیل درمورد ایران پر از دروغ بود

ایرنا- مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به فرافکنی ها و لفاظی های نخست وزیر رژیم اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد ایران پر از دروغ بود.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران هراسی در سازمان ملل به اوج خود رسید. سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد ایران پر از دروغ بود. این رژیم در صورتیکه صدها کلاهک هسته ای دارد نمی تواند در مورد برنامه صلح آمیز ما بحث کند.
تخت روانچی اشاره کرد: سکوت او در قبال فلسطین نشانگر عزم آنها برای سلب حقوق فلسطینی ها است.
به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل لفاظی ها و اتهامات این رژیم مقابل برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.
وی با اذعان به این که ایران در چند سال قبل یک جهش بزرگ در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای داشته است، اظهار داشت که با حرف نمی توان حرکت سانتریفیوژها را متوقف کرد.
نخست وزیر رژیم اسرائیل ادعا کرد که برنامه ساخت سلاح هسته ای ایران به نقطه غیر قابل برگشتی رسیده و تمامی خطوط قرمز را رد کرده است.
اتهام زدن به ایران در حالی از طرف نخست وزیر رژیم صهیونیستی تکرار می شود که این رژیم دستکم ۲۰۰ بمب هسته ای در اختیار دارد و تا حالا اجازه بازرسی از مراکز اتمی خودرا به بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی نداده است.
توسعه اسلام گرایی در منطقه، نابودی اسراییل و توسعه نفوذ در عراق، لبنان، سوریه، یمن و غزه از طرف جمهوری اسلامی ایران بخش دیگری از لفاظی ها و اتهاماتی بود که بنت بیان کرد.
وی با طرح این ادعا که تهران تلاش دارد تمام خاورمیانه را زیر چتر هسته ای خود در آورد، حرف مدتی پیش خودرا باردیگر تکرار کرد و اظهار داشت که این رژیم اجازه ساخت سلاح هسته ای توسط ایران را نمی دهد.
این ادعاهای بنت در حالی مطرح می شود «ایهود اولمرت» نخست وزیر سالهای ۲۰۰۹- ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی در مقاله ای نوشت که این رژیم قدرت نظامی که بتواند توان هسته ای ایران را برای همیشه از بین ببرد ندارد.
اولمرت در روزنامه «هاآرتص» نوشت که سیاست «بنیامین نتانیاهو» در قبال ایران و تکرار این ادعا که ایران در آستانه دستیابی به سلاح اتمی است، درست نبود، چونکه غنی سازی وسیع و سریع اورانیوم لزوما سبب نمی گردد که ایران به بمب اتم برسد.
وی در پاسخ به سؤال خود در خصوص این که پس در قبال توان هسته ای ایران چاره چیست و چه باید کرد، نوشت: «سخنان تحریک آمیز موجب نمی گردد که توان نظامی واقعی برای از بین بردن توان هسته ای ایران را بطور کامل به دست آورید، آن گونه که در عراق و سوریه انجام دادیم و زمانی که تلاش می نماییم تا آماده مواجهه فراگیر نظامی شویم، ممکن نیست که چگونگی اختتام آنرا ارزیابی نماییم.»منبع:

1400/07/07
10:24:29
5.0 / 5
1557
تگهای خبر: اتهام , طرح , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل