جلوه های هنر شهری ایران در پایتخت برزیل

جلوه های هنر شهری ایران در پایتخت برزیل

مجموعه ای از تصاویر نقاشی های دیواری و مجسمه های شهر تهران تحت عنوان هنر شهری طی مراسمی در برازیلیا گشایش یافته است.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، این برنامه با حضور نمایندگان کنگره برزیل، سفرای خارجی مقیم، مقامات دولت فدرال و نیز مسئولین پایتخت در محل موزه هنر برازیلیا انجام شد و طی آن حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران و نیز دبیر فرهنگ برازیلیا سخنانی درباب این مجموعه هنری ایراد کردند.
سفیر ایران در برزیل با اشاره به بازگشت تدریجی زندگی عادی در برزیل و دوران پسا کرونا، این نمایشگاه هنری را فرصتی مغتنم و گامی برای از سرگیری تبادلات فرهنگی بین ایران و برزیل دانست.
وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۵ میلیون نفر در تهران در معرض تصاویر و آثار هنری نصب شده در این شهر هستند، این مجموعه را نمونه کوچکی از جلوه صدها اثر هنری تهران دانست.
قریبی با اشاره به تاریخ هفت هزار ساله تمدن ایران و دستاوردهای آن برای تمدن بشری که بعد از ورود اسلام به طور گسترده تداوم داشته است، ایران را آوردگاه فرهنگ، هنر، ادبیات و سنت های اجتماعی ریشه دار دانسته که با زندگی روزمره مردم عجین بوده و سبب همزیستی ایرانیان با گرایش های مختلف شده است.
وی همزمانی روز جهانی صلح و افتتاح این نمایشگاه را به فال نیک گرفته و این رویداد را گام نخست برای ادامه کارهای فرهنگی هنری سفارت ایران در برزیل دانست و اضافه کرد: هنر زبان ارتباط جهانی است که همه ما را به هم متصل می کند. همه ملت های جهان، شامل قدیم یا جدید، از شمال یا جنوب، شرق یا غرب، گنجینه هایی دارند که می توانند به خوبی برای غنی سازی زندگی امروز بشر بکار گرفته شوند.
رودریگز دبیر فرهنگ پایتخت برزیل نیز ضمن تشکر و تاکید بر گسترش روابط فرهنگی فیمابین اظهار نمود که خوشبختانه ما در برزیل در دوران پساکرونا شاهد نخستین فعالیت حضوری یک سفارت خارجی در برازیلیا هستیم که با چنین کیفیتی برگزار می گردد.
این رویداد فرهنگی و هنری تا اختتام اکتبر سال جاری برای بازدید عموم علاقه مندان در شهر برازیلیا بصورت رایگان دایر می باشد.

1400/06/31
16:30:08
5.0 / 5
1147
تگهای خبر: بازدید , دولت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل