رئیس ستاد كل نیروهای مسلح

سرمایه گذاری قدرت های جهانی نشانی از صلح ندارد

سرمایه گذاری قدرت های جهانی نشانی از صلح ندارد

محفل: رییس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی فرارسیدن هفته دفاع مقدس و روز جهانی صلح را گرامی داشت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن پیام سرلشکر پاسدار «محمد باقری»به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت مقاومت، پایداری و سلحشوری و نمایش تاریخ سازی ها و فضیلت های ملت عظیم الشأن ایران اسلامی در جنگ تحمیلی هشت ساله استکبار جهانی مقابل این ملت بزرگ در یکی از مقاطع حساس و خطیر تاریخ بشریت را پاس می داریم.
با ظهور انقلاب اسلامی و پدیدار شدن تهدید برای نظام ناعادلانه ی بین المللی قدرت های استکباری و استعماری جهان و ایجاد تزلزل در مناسبات ظالمانه ی رایج جهانی از طرف جمهوری اسلامی ایران، نظام سلطه و استکبار در یک ائتلاف گسترده و همه جانبه، صدام و رژیم بعثی حاکم بر عراق را به شعله ورسازی جنگ تحمیلی و تجاوز و اشغال بخش های وسیعی از میهن اسلامی ترغیب کرد.
این توطئه جهانی که با هدف نابودی انقلاب و محو نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود در برخورد با سد مقاومت، ایستادگی و پایداری ملت و رشادت ها و حماسه آفرینی های تاریخ ساز رزمندگان و ایثارگران ناکام ماند و این تهدید بزرگ در معادله ای معکوس برخلاف اراده ابرقدرت های شرق و غرب به عامل استواری بیشترِ بنیان های انقلاب و بسط و نفوذ گفتمان آن در اقصی نقاط جهان تبدیل شد.
اکنون با گذشت چهار دهه از شروع جنگ جهانی هشت ساله مقابل ایران سربلند، با صراحت و اطمینان می توان گفت منشأ خیلی از پیروزی ها و پیشرفت های انکارناپذیر و خیره کننده و در عین حال بازدارنده کشور طی این مدت ریشه در دفاع مقدس و قدرت و انرژی نهفته در فرهنگ آن دارد.
دفاع مقدس در حقیقت رمز ماندگاری و جهانشمولی انقلاب اسلامی و گنجینه باارزش و ثروت ملی ایرانیان برای کشف راه ها و مسئولیت های خطیر فرارو برای ارتقای عزت، کرامت، پیشرفت و پیش روندگی میهن اسلامی به سمت قله های رفیع اقتدار و منزلت جهانی است.
نقش قابل ستایش و ملموس تاریخ و فرهنگ دفاع مقدس در قدرت سازی بازدارنده برای کشور، ماندگارسازی این معجزه بزرگ در ذهن و واقعیت زندگی آحاد جامعه را رقم زد.
دفاع مقدس هشت ساله و ظرفیت مقاومت، صبر و تاب آوری ملت برابر توطئه ها و ترفندهای دشمنان، از مؤلفه های قدرت ملی و ارکان بازدارنده ایران اسلامی است که بعنوان نماد پیروزی و اقتدار ملی توانسته است افزایش عمق راهبردی انقلاب و شکل گیری ژئوپلیتیک مقاومت در منطقه غرب آسیا را به واقعیتی مسلّم تبدیل کند، به شکلی که امروز هیچ بیگانه و بیگانه پرستی، خیال تجاوز به مرزهای هویتی و سرزمینی ایران و ایرانیان را در سر نپروراند.
تلاقی روز جهانی صلح (۲۱ سپتامبر) با طلیعه پاسداشت حماسه دفاع مقدس ملت ایران (۳۱ شهریورماه) پدیده ای معنادار است که می تواند ما را به حقایق و ضرورت های تاریخی رهنمون و دلالت دهد.
در حالی که صلح به نبودِ جنگ و خشونت و احترام به حقوق متقابل ملت ها در قالب منشور ملل متحد اشاره دارد، آمریکا، رژیم صهیونیستی و همراهان و هم صدایان منطقه ای و جهانی آنان در گفتمان و عملیات کاملاً مزورانه و فریبکارانه، چنان خودرا سینه چاک انسان دوستی نشان داده اند که گویی این، آنها هستند که منادی واقعی صلح هستند! در صورتیکه آنها با دیکته کردن تعریف خاصی از صلح به دنیا عامل جنگ ها، چالش ها و تنش های نظامی و تحمیل ناامنی، آوارگی، بدبختی و بی خانمانی ملت های غرب آسیا خصوصاً در دهه های اخیر بوده اند.
سیرک صلح طلبانه غربی_صهیونیستی و عملکرد جنایتکارانه آمریکا در اقصی نقاط عالم، عمق فاجعه تهدید صلح را به تصویر می کشد و سرمایه گذاری و تامین مالی نظامی قدرت های جهانی نیز هیچ گاه نشانی از صلح طلبی در جهان ندارد.
نگاهی به جنگ یمن و جنایاتی که بر ملت غیور و مظلوم این کشور می گذرد، بیان کننده این حقیقت است که ورای شعار صلح طلبی غربی، بخش عمده جنگ افزارهای مورد استفاده عربستان و ائتلاف جنایتکار مقابل ملت یمن از جانب سردمداران کشورهای به اصطلاح صلح طلب و بشردوست خصوصاً آمریکا تامین می شود.
در این رهگذر با تأسی به دیپلماسی فطرت محور و وجدان مدار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تعامل با جوانان غربی، سخنی هم با سربازان و نظامیان آزاداندیش ارتش ایالات متحده آمریکا عامل جنگ، آشوب و ناامنی و سردمدار جبهه ضد صلح در صحنه بین المللی دارم که در پرسشی با آنان در بین می گذارم.
به راستی آیا تا حالا به این پرسش اندیشیده اید که ارتش آمریکا ده ها هزار کیلومتر دورتر از خانه و کاشانه و خاک کشور خود با جنگ افروزی و اشغالگری در کشورهای دیگر در پی چیست؟
آیا حضور آنها در کشورهای تحت تجاوز، اشغال و جنگ ازجمله در عراق و افغانستان و... به راستی صلح، امنیت و آرامش به ارمغان آورده است؟
آیا به راستی باید باور کرد عقب نشینی عجولانه از پایگاه های نظامی در افغانستان برای صلح، آرامش و دموکراسی در افغانستان است؟ کافی است نگاهی به این روزهای این کشور بیاندازیم.
مقداری به واقعیت ها و رخدادهای این روزهای یمن بیاندیشید تا ببینید حمایت و مجاورت ارتش آمریکا با ائتلاف سعودی چه بر سر مردم مظلوم و بی دفاع یمن آورده است.
اجازه ندهید حاکمان بی خرد دولت آمریکا و جنایتکاران تروریست و خون آشام نشسته در اتاق های فرماندهی ارتش این کشور با چهره پردازی های موهوم و سخیف، بین شما و حقایق و واقعیات بین المللی فاصله اندازند و شما را پیاده نظام سحرشده سیاست های سلطه و جنگ افروزی خود قرار دهند!
آن ها در تلاش هستند شما را از هرگونه تفکر و تأمل پیرامون برخی مسائل و واقعیات تلخ آشکار و انکارناپذیر جهان که محصول طراحی و برنامه ریزی لابی صهیونیستی است، بترسانند و بگریزانند.
منطق سلیم اقتضا می کند سهم خود در سیاهه ظلم، جنایت، جنگ، خشونت و ناامنی و بی خانمان کردن صدها هزار انسان در جای جای عالم امروز که مشتاق و در عین حال محروم از زندگی با عزت، امنیت و آرامش هستند را پیدا و در مدار فطرت و وجدان خود پیرامون آن قضاوت کنید.
مطمئن هستم ذهن کنجکاو و جستجوگر شما می تواند پاسخی شجاعانه و مسئولیت آفرین برای این پرسش ها پیدا و آنگاه نقش خود در قبال آن ترسیم کند.
صلح پایدار و ماندگار، امری شدنی و قابل دسترس است به شرط آنکه در پرتو عدالت و خارج از دایره و سلطه گفتمان و تعریف آمریکایی دنبال شود.
از نظرگاه جمهوری اسلامی ایران صلح عادلانه که ارمغان آن صلح واقعی و دوستی راستین است، همان گفتمانی است که ایران اسلامی منادی آنست و آنرا حلقه گمشده امروز دنیا می داند.... در این میان، آنچه مایه امیدواری است، روشن شدن اهداف و مطامع جریان های استعمار نوین آمریکا و غرب برای ملت های جهان است که درحال بازگشت به فطرت پاک و الهی خویشتن هستند.
در روزهایی که دفاع مقدس و مقاومت بزرگ و بیداری بخش ملت ایران برابر استکبار و سلطه جهانی توسط همه حق طلبان و جستجوگران صلح واقعی در جهان مورد تکریم و ستایش قرار می گیرد، با تاکید بر صیانت از گوهر صلح، عدالت و کرامت انسانی در جغرافیای عالم، اعلام می داریم:
در تاریخ ملت ها نمونه های پرشماری از مبارزه حق مقابل تجاوز و بی عدالتی وجود داشته است که به لحاظ اهمیت آن در فرهنگ دفاعی، با بهره بردن از تاریخ ضد استعماری ایران و الهام گرفتن از دفاع مقدس هشت ساله، نکات عبرت آموزی پیشِ روی آزادی خواهان جهان قرار می دهد که برای پیشرفت و پیشبرد اهداف صلح طلبانه می تواند مورد اهتمام جدی قرار گیرد. دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران به تأسی از رسالت الهی پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) و برمبنای آیه شریفه «وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» پشتیبانی از مستضعفان و ستم دیدگان جهان و مقابله با ظالمان و متجاوزان است.
در اختتام یاد، نام، خاطره و آرمان های بلند و الهام بخش امام راحل عظیم الشأن (ره)، شهیدان همیشه جاوید هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم خصوصاً سردار دل ها سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و امیر قلب ها سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که هستی خودرا برای امنیت، آرامش، سربلندی و سرافرازی ملت ایران به میدان آوردند و در طبق اخلاص اهدا کردند، گرامی می داریم و ضمن تاکید بر آمادگی های همه جانبه نیروهای مسلح مقتدر کشور برای مقابله قاطع با هر نوع تهدید مقابل استقلال، تمامیت ارضی و امنیت کشور و دستاوردهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از درگاه خدای بزرگ طلب می نماییم ما را با تبعیت از مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی)، قدردان آنان و پاسدار حریم خون و هدف مقدس شان قرار دهد.
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
سرلشکر پاسدار محمد باقری
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران
شهریور ماه ۱۴۰۰
منبع:

1400/06/30
18:28:13
5.0 / 5
1175
تگهای خبر: ائتلاف , دولت , رهبری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل