ایران و برزیل بر گسترش تبادل تجاری تاکید نمودند

ایران و برزیل بر گسترش تبادل تجاری تاکید نمودند

سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای برزیل دیدار و گفت و گو کرد و دو طرف راه های گسترش مناسبات و همکاریهای تجاری را مورد بررسی قرار داده اند.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، سناتور کاتیا آبرئو رئیس کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی سنای برزیل با حضور در ضیافت شام حسین قریبی در برازیلیا حضور یافت و طرفین آخرین وضعیت روابط دوجانبه را بررسی کردند.
در این دیدار، حسین قریبی ضمن برشمردن آخرین موارد دستورکار دوجانبه و اشاره به خصوصیت و ظرفیت های بالای اقتصادهای ایران و برزیل، بر نقش مهم سنای برزیل و بخصوص کمیسیون روابط خارجی در کمک به توسعه روابط تاکید کرد.
آبرئو هم ضمن اشاره به جایگاه ایران و اهمیت روابط دوجانبه و مرور آخرین آمار و ارقام مناسبات اقتصادی ظرف سالهای اخیر، از آمادگی خود و سنای برزیل برای تسهیل ارتقای بیشتر از پیش روابط دو کشور اطلاع داد.
دو طرف همینطور بر ضرورت پایدارسازی و متنوع سازی مناسبات اقتصادی و افزایش تبادلات تجاری تاکید کردند و توافق داشتند که تسریع در ایجاد فرصت های گفتگو بین مقام های عالیرتبه سیاسی دو کشور در تحقق این هدف نقشی سازنده ایفا خواهد نمود.
سناتور آبرئو از شخصیت های بسیار متنفذ سیاسی و صاحب نام در برزیل است که سابقه حضور در موقعیت های مختلف سیاسی و اقتصادی همچون به عنوان وزیر کشاورزی را در کارنامه خود دارد.
سنای برزیل متشکل از ۸۱ سناتور است که نقش مهمی در نظام سیاسی برزیل و سیاست خارجی برزیل دارد و رئیس کمیسیون روابط خارجی سنا جایگاه ویژه ای در این مجلس دارد.


منبع:

1400/06/25
14:53:19
5.0 / 5
1315
تگهای خبر: اقتصاد , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل