قادری:

نگرانم دولت وقتش را صرف کارهای عامه پسند کند

نگرانم دولت وقتش را صرف کارهای عامه پسند کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به دولت سفارش می کنم که هر چند حضور در بین مردم است، اما دولت عمده زمانش را در جهت اصلاح رویه ها و مقررات خرج کند. نگرانم دولت وقتش را صرف کارهای عامه پسند کند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، جعفر قادری در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: از وزارت کشور انتظار داریم که در انتخاب استانداران خویش را از مشورت نمایندگان بی نیاز نداند. اگر بنا به عدم استفاده از گزینه های مجامع استانی است، حتما نظر مجامع استانی را در نظر داشته باشند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تجربیات دولت های یازدهم و دوازدهم نشان داده است که اگر وزارت خارجه روی برجام متمرکز شود، فرصتی برای رتق و فتق ارتباط با کشورهای همسایه و بلوک شرق نخواهد داشت. وقتی دولت اعلام می کند که اولویت ارتباط با کشورهای همسایه و بلوک شرق از برجام برای ما بیشتر است، چرا نباید بیشتر وقت خویش را صرف ارتباط با این کشورها کند؟ عقل و منطق ایجاب می کند که پرونده برجام از وزارت امور خارجه به دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی بفرستند و وزارت خانه به ارتباط با کشورهای همسایه متمرکز شود.
قادری همینطور اظهار داشت: به دولت سفارش می کنم که هر چند حضور در بین مردم مهم می باشد، اما دولت عمده زمانش را در جهت اصلاح رویه ها و مقررات خرج کند. نگرانم دولت وقتش را صرف کارهای عامه پسند کند.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم با اشاره به اینکه به دولت روحانی ایراد می گرفتیم که در معرفی وزراء تعلل می کند، از دولت سید ابراهیم رئیسی خواست تا روند معرفی وزیر آموزش و پرورش را سرعت بخشد.
وی در تذکری به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای چندمین بار باید بگویم که باید به اجرای آئین نامه پایبند باشید. به چه علتی اعلام وصول طرح های عادی را به تعویق می اندازید؟ چرا فکر می کنید قدرت تشخیص شما از دیگران بیشتر است؟ مجلس که اداره نیست که رئیس جلسه هر چه اراده کند، صورت گیرد. رئیس مجلس حکم سخنگو را دارد و نمی تواند به جای مجلس تصمیم بگیرد.
قادری ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: از دولت انتظار داریم که برای حل مشکلات مردم و رفع رکود تورمی تلاش کند. این که بگوییم مشکلاتمان را به تحریم ها گره نزده ایم، کافی نیست. باید به جای حرف برنامه عملی عرضه کرد.
1400/06/23
22:13:49
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , پرونده , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل