پیام تبریک وزرای خارجه 4 کشور به امیرعبداللهیان

پیام تبریک وزرای خارجه 4 کشور به امیرعبداللهیان

محفل: وزرای خارجه کشورهای مغولستان، ایرلند، بورکینافاسو و اندونزی در پیام هایی جداگانه، انتصاب حسین امیرعبداللهیان به سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.


به گزارش دوشنبه ایرنا، خانم «باتس تسگ باتمونخه» وزیر امور خارجه مغولستان، در پیامی خطاب به امیرعبداللهیان، گرفتن رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه مغولستان در این پیام، ابراز علاقةمندی کرد که در جهت تقویت روابط دوستانه دیرینه میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان، خصوصاً تقویت تجارت و همکاریهای اقتصادی با وزیر امور خارجه کشورمان همکاری کند.


پیام تبریک وزیر خارجه ایرلند
«سایمون کاونی» وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند نیز در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، گرفتن رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند در این پیام، با اشاره به همکاری سازنده دو کشور، بر حفظ گفت وگوی مستمر با وزیر امور خارجه کشورمان و تداوم همکاری ها اصرار کرد.


پیام تبریک وزیر خارجه بورکینافاسو
«آلفا بری» وزیر امور خارجه جمهوری بورکینافاسو نیز در پیامی خطاب به همتای ایرانی خود، گرفتن رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه بورکینافاسو در این پیام، برای همکاری با امیرعبداللهیان در جهت تحکیم روابط دوستانه دو کشور اعلام آمادگی کرد.


پیام تبریک وزیر خارجه اندونزی
خانم «رتنو مرسودی» وزیر امور خارجه اندونزی نیز در پیامی خطاب به امیرعبداللهیان، گرفتن رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه اندونزی در این پیام، ایران را یکی از شرکای مهم اندونزی در منطقه دانست و اضافه کرد: گسترش مناسبات در طول ۷۰سال روابط دیپلماتیک، زمینه ارتقای همکاریهای فیمابین را فراهم نموده است.
خانم «رتنو مرسودی» ابراز امیدواری کرد؛ دوستی ها و همکاریهای میان دو کشور، منجر به ایجاد شرایط مناسبتر برای هر دو ملت به ویژه در دوران پاندمی کرونا شود.
منبع:

1400/06/23
10:41:11
5.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل