گام اول بررسی طرح صیانت در مجلس برداشته شد

گام اول بررسی طرح صیانت در مجلس برداشته شد

محفل: روز گذشته با انتخاب نمایندگان کمیسیون های تخصصی مجلس برای عضویت در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت گام اول بررسی این طرح در مجلس برداشته شد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، نتیجه انتخابات برگزار شده در کمیسیون های تخصصی مجلس که برای عضویت در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از فضای مجازی دارای سهمیه می باشند به شرح زیر است:
کمیسیون فرهنگی مجلس غلامرضا منتظری نماینده مردم گیلان و آق قلا، بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران، حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان و سیدعلی یزدی خواه نماینده مردم تهران را برای عضویت در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب کردند.
کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز رضا تقی پور انوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، لطف اله سیاهکلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز، علی جدی ماینده مردم شیروان، مصطفی طاهری نماینده زنجان و طارم را برای عضویت در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب کردند.
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان و مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد را برای عضویت در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب کردند.
کمیسیون اقتصادی مجلس نیز احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و رضا باقری بناب نماینده مردم بناب را برای عضویت در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب کردند.
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز الیاس نادران نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار را برای عضویت در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب کردند.
غلامرضا منتظری یکی از اعضای این کمیسیون ویژه به ایسنا اظهار داشت: فعلا چینش هیات رییسه کمیسیون ویژه و زمان برگزاری نخستین جلسه کمیسیون معین نیست و برای برآورد و تحلیل کیفیت کار کمیسیون باید منتظر انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون و برگزاری نخستین جلسات باشیم.
یک ماه پیش نمایندگان مجلس با بررسی طرح برمبنای اصل ۸۵ (در کمیسیون بجای صحن) موافقت کردند، بااینکه بعد از مدتی با افزایش حجم انتقادات تعدادی از دیگر نمایندگان نسبت به این تصمیم، اقداماتی برای لغو بررسی بصورت اصل ۸۵ صورت گرفت که به نتیجه ملموسی هم منتهی نشد و بررسی طرح کماکان ۸۵ی باقی ماند.
در بین انتقاداتی که نسبت به بررسی طرح در پشت درب های بسته مطرح بود محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی مکرراً به مردم وعده داد که بررسی این طرح در کمیسیون ویژه بصورت علنی انجام خواهد گرفت.
حال که نخستین گام بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با انتخاب اعضای کمیسیون ویژه آن برداشته شد باید منتظر باشیم و ببینیم اقدام بعدی یعنی انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون چگونه پیش خواهد رفت.منبع:

1400/06/15
20:17:59
5.0 / 5
1315
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , انتخابات , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل