در گفت و گو با وزیر خارجه آلمان؛

وزیر امور خارجه: آمریکا درک درستی از منطقه و مردم آن به ویژه ایران ندارد

وزیر امور خارجه: آمریکا درک درستی از منطقه و مردم آن به ویژه ایران ندارد

به گزارش محفل وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه آمریکا درک درستی از منطقه و مردم آن خصوصاً ایران ندارد، اظهار داشت: آمریکایی ها باید بدانند جز با زبان احترام، ادب و منطق نمی توانند صحبت کنند.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در گفت و گوی تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان» آمادگی کشورش برای انجام کلیه اقدامات بمنظور ارسال واکسن «بایون تک» به مقصد ایران را اعلام نمود.
هایکو ماس همین طور با تشکر از تسهیل انتقال اتباع آلمانی از افغانستان در زمان تحولات این کشور، با امیر عبداللهیان به تبادل نظر پرداخت.
وزیر خارجه آلمان شروع هرچه زودتر گفت و گوهای وین را خواهان شد و به آمادگی کشورش برای ارتقا همه جانبه روابط دوجانبه اصرار کرد.
امیرعبداللهیان نیز در این گفت و گوی تلفنی از ارتقاء همکاریهای دوجانبه در همه حوزه ها استقبال کرد و از آلمان خواست برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام نماید.
وزیر امور خارجه ایران دورویی آمریکایی ها را که حتی در ارسال کالاهای دارویی و حیاتی مانند واکسن تولیدی در آلمان نیز موانع تحریمی به وجود آورده اند، مورد انتقاد قرار داد.
وی با بیان این که آمریکایی ها درک درستی از منطقه و مردم آن، خصوصاً ایران ندارند اضافه کرد: آمریکایی ها باید بدانند جز با زبان احترام، ادب و منطق نمی توانند صحبت کنند و
این ادبیاتی که گاه و بیگاه بکار می گیرند نه فقط کمکی به حل مشکلات نمی کند بلکه خود مساله ساز است.
وزیر امور خارجه ایران با بیان این که اصل گفت و گوهای وین قابل قبول است و انجام می شود اشاره کرد: ما مذاکره ای را قبول داریم که به رفع واقعی تحریم ها و تامین حقوق حقه ایران منجر شود.
وی به تروئیکای اروپایی سفارش کرد رفتار خودرا تغییر داده و به بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهد.


منبع:

1400/06/12
17:22:50
5.0 / 5
1012
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل