وزیر امورخارجه با رئیس جمهوری سوریه دیدار نمود

وزیر امورخارجه با رئیس جمهوری سوریه دیدار نمود

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، امیر عبداللهیان که به سوریه سفر کرده است پیش از این با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار با تکیه بر این که حضور نیروهای بیگانه هیچ کمکی به امنیت و ثبات پایدار در این منطقه حساس نخواهد داشت، اظهار داشت: بدون تردید رایزنی ها و همکاریهای کشورهای منطقه و کشورهای مسلمان نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در منطقه ما خواهد داشت.
امیرعبداللهیان ضمن اشاره به بررسی آخرین تحولات منطقه ای در این دیدار تصریح کرد: هرگونه ترتیبات سیاسی و امنیتی در منطقه با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه همچون جمهوری عربی سوریه محقق می شود و در این راه نقش عراق و سوریه را جهت کمک به ایجاد تسهیلات جدید منطقه ای در حوزه های اقتصادی امنیتی و سیاسی مهم می دانیم.
وی افزود: حضور نیروهای بیگانه در منطقه هیچ کمکی به امنیت و ثبات پایدار در این منطقه حساس نخواهد داشت.
رییس دستگاه دیپلماسی همینطور اظهار داشت: مشورت های نزدیکی در مورد تحولات در افغانستان داریم و معتقدیم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان به عنوان یک راهکار سیاسی باید مورد توجه همه طرف ها قرار بگیرد.
امیرعبداللهیان با تکیه بر این که صهیونیست ها عامل مهم ناامنی در منطقه هستند، اظهار داشت: صهیونیست ها مسلمانان، مسیحیان و یهودیان را در منطقه و در سرزمین های تاریخی فلسطین به اسارت گرفتند.
وی تصریح کرد: بدون تردید رایزنی ها و همکاری کشورهای منطقه و کشورهای مسلمان نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در منطقه ما خواهد داشت.


منبع:

1400/06/09
10:21:57
5.0 / 5
1073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل