راه اندازی نمایشگاه فرش های دستبافت ورزشی ایران در توکیو

راه اندازی نمایشگاه فرش های دستبافت ورزشی ایران در توکیو

محفل: ایرنا- نمایشگاه فرش دستبافت ورزشی ایران روز چهارشنبه و با حضور «محمود خسروی وفا» رئیس کمیته پارالمپیک، «هادی رضایی» سرپرست کاروان و «مرتضی رحمانی موحد» سفیر کشورمان در محل سفارت ایران در توکیو افتتاح شد.


مرتضی رحمانی موحد در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: میزبان بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در مقایسه با سایر میزبانی ها در وضعیت خاص و متفاوتی اجرا شد. در ایام آغازین بازی های المپیک ۲۰۲۰ در اول مرداد ماه گذشته به سبب شرایط خاص، نابسامانی هایی در بدو ورود کاروان ایران به توکیو وجود داشت که به سرعت برطرف شد و بازی ها در محیط ی سالم انجام شد.
وی افزود: البته قسمتی از جامعه ژاپن با برگزاری این رویداد موافق نبودند و معتقد بودند که بازی ها به شیوع بیشتر ویروس کرونا منجر خواهد شد. با وجود این که شهر در وضعیت اضطراری قرار داشت به خوبی در سالن ها و دهکده ورزشکاران کنترل و مدیریت شد.
سفیر ایران در ژاپن افزود: امروز بازی های پارالمپیک درحال برگزاری است و اطلاع دارم به خوبی درحال کنترل است و بازی های ایران هم از فردا (پنجشنبه) شروع می شود که امیدواریم قهرمانان با کسب بهترین جایگاه به کشور بازگردند.
رحمانی موحد درباره اقدامات فرهنگی ورزشی سفارت توضیح داد: از نیمه دوم سال ۹۷ که ماموریت من در توکیو شروع شد باتوجه به اینکه برگزاری المپیک یکی از موضوعات اساسی در روابط و در دستور کار کشور بود، برای حضور قدرتمند کاروان ورزشی ایران از ابتدا دیدارهایی را با مقامات ارشد ورزشی ایران در کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان برگزار و مقدمات هماهنگی نزدیک با این ۲ سازمان را برقرار کردیم. در طول این زمان نشست های مختلفی در همین زمینه برگزار شده تا بتوانیم آنچه جایگاه و نقش سفارت است در همراهی، حمایت و مساعدت حضور مطلوب و موثر کاروان ایران ارائه نماییم و یکی از اقدامات سفارت ایران، برگزاری نمایشگاه «ایران زیبا» در دوران بازی های المپیک ۲۰۲۰ بود و امروز هم افتتاح نمایشگاه فرش های دستبافت ورزشی.
وی افزود: البته برگزاری نمایشگاه ایران زیبا در خلال برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ موجب شد تا علاقه مندان ژاپنی در سطح دیپلماتیک، انجمن ها و نمایندگان مجلس و رسانه ها از این نمایشگاه بازدید کنند و در یادداشتی در دفتر یابود از سفر به ایران و یادگیری زبان فارسی سخن بگویند.
سفیر ایران در توکیو اضافه کرد: حال نمایشگاه فرش های دستبافت ورزشی از امرز به مدت پنج روز در محل سفارت ایران در توکیو برای حضور علاقه مندان باز است.
شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از دوم شهریور ماه شروع شد و کاروان ایران از بین یکصد سهمیه کسب شده با ۶۲ ورزشکار (۶ زن و ۵۶ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه برداری در این رویداد حضور دارد.
کاروان پارالمپیک ایران در پانزدهمین دوره بازی ها با کسب ۲۴ نشان ( هشت طلا، ۹نقره و هفت برنز) در جایگاه پانزدهم ایستاد.
این رویداد چهاردهم شهریور به کار خود اختتام می دهد.منبع:

1400/06/03
21:05:03
5.0 / 5
1044
تگهای خبر: بازدید , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل