پهلوگیری کشتی گلدن بریلیانت در اسکله رجایی و دروغ بزرگی که افشا شد

پهلوگیری کشتی گلدن بریلیانت در اسکله رجایی و دروغ بزرگی که افشا شد

امروز پنجشنبه 28 مرداد بعد از گذشت نزدیک به سه هفته، کشتی «گلدن بریلیانت» که رسانه های غربی مدعی برخوردش با مین های ایرانی و ربایش آن توسط نیروهای ایرانی شده بودند، ساعتی پیش صحیح و سالم و با همان پرچم سنگاپور برای بارگیری وارد اسکله شماره 49 بندر شهید رجایی در خلیج فارس شده است.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از نور نیوز، سه هفته پیش بود که در آستانه برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایران، رژیم صهیونیستی با حمایت سنگین سیاسی-رسانه ای آمریکا و انگلیس مبادرت به جوسازی سنگین رسانه ای با هدف ناامن نمایی خلیج فارس و دریای عمان کرد.
این جوسازی سنگین که همراهی فوری «دومینیک راب» و آنتونی بلینکن» وزرای خارجه انگلیس و آمریکا را در پی داشت و حتی منجر به تهدید ایران به پاسخ گویی متقابل نظامی شد با دو ادعای غیر مستند درباب نقش ایران در سانحه رخ داده برای کشتی اسرائیلی «مرسر استریت» و ربایش دو کشتی «آسفالت پرینسس» و «گلدن بریلیانت» آغاز شد.
در آن زمان رویترز در خبری دروغ نوشت: افراد مسلح مورد حمایت ایران با ورود به کشتی ربوده شده «آسفالت پرینسس» در خلیج عمان، خدمه آنرا به گروگان گرفتند و کشتی «گلدن برلیانت» (Golden Brilliant) را نیز به مقصد نامعلومی برده اند.
العربیه فارسی نیز این خبر دروغ را اینگونه روایت کرد: بنا به اعلام منابع دریایی و همین طور رسانه ای بریتانیا نفتکش «گلدن بریلیانت» حامل پرچم سنگاپور و یک کشتی دیگر به نام «آسفالت پرینسس» توسط افراد مسلح مورد حمایت ایران در آب های بین المللی مقابل بندر الفجیره، امارات عربی متحده، ربوده شده و در خلیج عمان به سمت مقصدی نامعلومی منتقل شدند.
در همان زمان، خیلی از شبکه های مجازی هم سو با غرب نیز برای تکمیل جنگ روانی شروع شده موضوع مین گذاری آبراه های منطقه از طرف ایران را نیز مطرح نمودند و در یک فضاسازی سنگین مدعی شدند که کشتی تانکر «گلدن بریلیانت» که حاوی مواد شیمیایی و حامل پرچم سنگاپور است در شرق تنگه هرمز با مین های کاشته شده از طرف نیروهای ایرانی برخورد کرده است.
این عملیات روانی سنگین که از یک سو با هدف ناامن سازی منطقه و مقصر جلوه دادن ایران برای تشدید فشار در مذاکرات وین و از طرف دیگر بر هم زدن آرامش موجود در کشور در آستانه تحلیف ریاست جمهوری انجام شد، گرچه ابتدا با همراهی غربی ها و طرح موضوع در شورای امنیت سازمان ملل فضای مسمومی را مقابل کشورمان ایجاد کرد، اما با رو شدن دروغ پردازی صهیونیست ها به یک باره فرونشست.
از سویی؛ با افشای استقرار ایستگاه سایبری موساد در امارات و ایجاد اختلال در سامانه های ناوبری شناورهای حاضر در منطقه، مشخص شد که ابعاد این عملیات روانی گسترده تر بوده و مشکلات به وجود آمده برای کشتی های تجاری درحال عبور، نه از طرف ایران که توسط موساد انجام شده است.
حال امروز پنج شنبه ۲۸ مردادماه ۱۴۰۰ و بعد از گذشت نزدیک به سه هفته، همان کشتی «گلدن بریلیانت» که این رسانه ها مدعی برخوردش با مین های ایرانی و ربایش آن توسط نیروهای ایرانی شده بودند، ساعتی پیش صحیح و سالم و با همان پرچم سنگاپور وارد اسکله شماره ۴۹ بندر شهید رجایی در خلیج فارس شده است تا بارگیری کند!
نکته جالب توجه دیگر در بر ملا شدن دروغ محور غربی-صهیونیستی درباب کشتی «گلدن بریلیانت» اینکه؛ کاپیتان کشتی مذکور در گفتگوی تلفنی با خبرنگار «نورنیوز» تمام جوسازی سه هفته پیش صهیونیست ها را دروغ خوانده و گفته در آن زمان هیچ مشکلی برای ما پیش نیامده بود!
بر این اساس؛ باید دید رسانه هایی چون رویترز که خودرا در سطح بنگاه های دروغ پراکن سعودی اینترنشنال، بی بی سی فارسی، العربیه و... پایین آورده و همه اعتبار حرفه ای خودرا در سبد صهیونیست ها گذاشته اند و هنوز هم حاضر نشده اند نام دو ملوانی را که مدعی شده بودند در حمله ایرانیها کشته شده اند منتشر کنند، در برخورد با این افتضاح دیگر، چه واکنشی نشان خواهند داد.


1400/05/30
13:27:54
5.0 / 5
1046
تگهای خبر: طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل