سردار نقدی:

همه باید حساب و راه خودرا در منطقه از آمریکا جدا کنند

همه باید حساب و راه خودرا در منطقه از آمریکا جدا کنند

معاون هماهنگ کننده سپاه، اظهار داشت: به زودی شاهد خواهیم بود پایگاه های آمریکا در منطقه به سرنوشت پایگاه های وی در افغانستان گرفتار می شود و به همین علت است که همه باید حساب و راه خودشان را در منطقه از آمریکا جدا کنند.


به گزارش محفل به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد رضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به تحولات و رخدادهای اخیر در کشور افغانستان، اظهار داشت: این اتفاق ها و شکست و فرار آمریکا چندان نیازمند تجزیه و تحلیل پیچیده ای نیست، برای اینکه در گذشته نیز شاهد شکست امپراتوری بریتانیا و شوروی در افغانستان بودیم که سرآغازی برای فروپاشی این دو قدرت بود.
وی با اعلان اینکه این دو اتفاق بار دیگر در افغانستان رخ داده است و شاهد تکرار تاریخ هستیم اظهار داشت: این رخداد مهم، درس بزرگی برای همه مردم دنیاست که ببینند چطور مردم یکی از فقیرترین کشورهای دنیا با ثروتمندترین کشور دنیا با آن همه ساز و برگ و نظامی درگیر شدند و سرانجام این درگیری به شکست کشور ثروتمند و مستکبر منجر گردید.
سردار نقدی با تاکید بر این که همه ملت ها با درک درست صحنه امروز افغانستان متوجه می شوند که ایستادگی در مقابل قدرت های بزرگ نتیجه اش پیروزی و در مقابل شکست اشغالگران است، افزود: وقایع افغانستان نشان داد که پیروزی و شکست به دارایی و امکانات و سلاح نیست بلکه به اراده های محکم حاضر در میدان است.
وی فرار و شکست امریکا از افغانستان را حاوی درس های بزرگ برای ملت های ستمدیده برشمرد و اظهار داشت: برغم داستان سرایی های آمریکایی ها، این اتفاق بار دیگر ثابت کرد اگر ملت های مظلوم از مواجهه با مستکبرین نترسند، می توانند با دست خالی بر دشمن غلبه و اخراج آنها از سرزمینشان را رقم زنند.
معاون هماهنگ کننده سپاه، اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا که مدعی شده بود برای دستگیری چند تروریست به افغانستان حمله کرده است را چیزی شبیه طنز دانست و خطاب به آمریکایی ها اظهار نمود: واقعا شما با هزینه دو هزار میلیارد دلار از مالیات مردم خودتان و با کشتن هزاران زن و مرد و کودک و ویرانی افغانستان در پی دستگیری تروریست ها بودید؟
سردار نقدی همین طور اتفاق رخ داده برای ارتش افغانستان را درس عبرت برای کشورهایی خواند که تربیت نیرو و سازماندهی ارتش خودرا به آمریکا سپرده اند و افزود: نتیجه این که کسی ارتش خودش را بدست آمریکا بسپارد چیزی بیش از یک ارتش ناکارآمد و ضعیف نخواهد بود، هرچند قبل از این نیز نمونه های دیگر آنرا در ارتش عراق و قبل تر آن در ارتش کویت دیده بودیم که در مقابل متجاوزان کمترین مقاومتی نداشتند.
وی با اعلان اینکه واقعیت ارتش هایی که آمریکا سازماندهی می کند همین سرنوشت ارتش افغانستان و نیز هیمنه پوشالی ارتش آمریکا است، اضافه کرد: بارها شاهد بودیم نظام هایی که تکیه گاه مقامات سیاسی آن آمریکاست در بحران های سیاسی بسادگی پشتشان خالی و رها شده اند.
سردار نقدی به ضعف آشکار آمریکا مقابل اراده ملت ها اشاره نمود و خطاب به کسانی که از آمریکا می هراسند، اظهار داشت: ببینیدچقدر امریکا ضعیف، ذلیل و ناتوان است که در مقابل نیرویی اندک، توان مقاومت نداشت و با این افتضاح و عجله نیروهایش را از افغانستان خارج کرد و مزدوران آنها نیز از هواپیما آویزان شدند.
وی همین طور وقایع و رخدادهای افغانستان را عبرت بزرگی برای اروپایی ها دانست و اضافه کرد: آنها نیز بدانند که دنباله روی از آمریکا، ارمغانی جز ذلت و خفت نخواهد داشت.
سردار نقدی عاقبت دنباله روی از آمریکا را همانند عاقبت صدام، قذافی، حسنی مبارک و شاه معدوم ایران توصیف کرد و اظهار داشت: هر کسی به این ها تکیه کند هیچ عاقبتی روشن تر از این ها نداشته و ندارد و این در حالیست که خود آمریکا نیز امروز ذلیلانه و ناتوان در داخل خودش، گرفتار شدیدترین بحران ها است و این واقعیات که برای دنیا هم ثابت شده نشان میدهد دوره ابرقدرتی و یکه تازی آمریکا، تمام شده است.
وی فرار مفتضحانه آمریکا را نقطه شروع فرار آمریکا از کل منطقه برشمرد و اظهار داشت: به فضل الهی، بزودی شاهد خواهیم بود پایگاه های آمریکا در منطقه به سرنوشت پایگاه های وی در افغانستان گرفتار می شود و به همین علت است که همه باید حساب و راه خودشان را در منطقه از آمریکا جدا کنند.1400/05/29
13:59:29
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: حكم , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل