در كمیسیون بودجه مطرح شد:

تاکید وزیر پیشنهادی کشور بر انتخاب استانداران قوی

تاکید وزیر پیشنهادی کشور بر انتخاب استانداران قوی

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه وزیر پیشنهادی کشور در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.


محمد خدابخشی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به حضور وزیر پیشنهادی کشور در جلسه بعدازظهر امروز(دوشنبه، 25 مرداد) این کمیسیون، اظهار داشت: احمد وحیدی در این جلسه حضور یافته و ضمن تشریح برنامه ها و نگاههای خود در وزارت کشور، به سئوالات و دغدغه های نمایندگان پاسخ داد.
وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی کشور بر روی شاخصهای تعیین استانداران تاکید و اعلام کرد، نمود عملی مردم سالاری باید در فرمانداری ها و بخشداری ها دیده شود و بر این اساس باید از نیروهای انقلابی، جهادی، عاقل، سازگار با مردم و خدمتگزار به آنها در این عرصه ها بهره برد.
خدابخشی افزود: همینطور وحیدی در این جلسه بر روی انتخاب استاندارانی قوی از نظر اجرایی که در حد وزیر باشند، تاکید و اظهار کرد، حتما از مشورت مجمع نمایندگان مجلس در این خصوص بهره خواهد گرفت.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطرنشان کرد: وی اجرای سند آمایش استانی را یکی دیگر از برنامه های خود برشمرد و اعلام کرد، سند آمایش سرزمینی تجلی سیاست های جغرافیایی در حوزه های مختلف است و در صورت اجرای این سند، تعادل سرزمینی و امنیت پایدار هم ایجاد خواهد شد.
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن اشاره به دغدغه های نمایندگان، اظهار داشت: نمایندگان هم مطالبی درباره تقسیمات کشوری و تعامل میان وزارت کشور با مجمع نمایندگان برای انتخاب استانداران به علت داشتن بیشترین ارتباط نمایندگان با استانداران و فرمانداران، مطرح نمودند و وحیدی هم ضمن رد شایعاتی در خصوص نداشتن روحیه تعاملی، بر تعامل بیشتر تصریح کرد.
خدابخشی افزود: در مجموع دیدگاه نمایندگان با عنایت به سابقه اجرایی و برنامه های عرضه شده، نسبت به وزیر پیشنهادی کشور، مثبت بود.
منبع:

1400/05/26
16:28:29
5.0 / 5
1180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل