مراسم روز استقلال پاکستان در تهران

مراسم روز استقلال پاکستان در تهران

به گزارش محفل هفتاد و چهارمین سالروز استقلال پاکستان در خانه پاکستان واقع در تهران برگزار گردید.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در مراسم هفتاد و چهارمین سالروز استقلال پاکستان اعضای جامعه پاکستانی مقیم ایران، اعضای سفارت، خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور یافتند. به علت شیوع بیماری کووید ۱۹ و به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی، این مراسم مختصر و با حضور تعداد کمی از مهمانان برگزار شد.
مراسم با سرود ملی پاکستان و اهتزاز پرچم پاکستان توسط سفیر رحیم حیات قریشی شروع شد و به دنبال آن پیام های رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر امورخارجه پاکستان قرانت شد.
سفیر پاکستان رحیم حیات قریشی ضمن اشاره به اهمیت تاریخی این روز، ادای احترام ویژه به بنیانگذار ملت قائد اعظم (محمد علی جناح)، دکتر علامه اقبال و سایر رهبرانی داشتند که جنبش مردم پاکستان را رهنمون بوده و در ایجاد یک کشور مستقل برای مسلمان فداکاری نمودند.
سفیر پاکستان ضمن عرض تبریک به جامعه پاکستانی خارج از کشور به مناسبت روز استقلال پاکستان، از آنان خواست تا متعهدانه به کشور خود خدمت رسانی کنند. پاکستان از زمان استقلال با چالشهای بسیاری روبرو بوده ولیکن به لطف خداوند متعال و با فداکاری و سختکوشی مردمان آن، همواره توانسته بر این موانع فائق آمده و در راه خود به سمت کشوری مدرن و روبه توسعه قدم بردارد.
حاضرین در این مراسم همینطور با مردم مظلوم جامو و کشمیر اشغالی و غیرقانونی هند ابراز همدردی نمودند، مردمانی که همواره از نقض حقوق بشر و پیگردهای نظام مند نیروهای اشغالگر هند در رنج و عذاب بوده اند. سفیر پاکستان از جامعه بین الملل خواست تا در جهت حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه جامو وکشمیر اشغالی هند طبق قطعنامه های مربوطه شورای امنیت سازمان ملل اقدام نماید.
وی با اشاره بر صلح و امنیت منطقه، بر اهمیت حل و فصل مسالمت آمیز درگیری افغانستان تحت رهبری افغانستان و متعلق به افغان ها، هم تاکید نمود. پاکستان به عنوان یکی از قربانیان تروریسم و نفوذ فرامرزی بر ایفای نقشی سازنده در تسهیل گفتمان میان جناح های مختلف افغانستان متعهد است.منبع:

1400/05/24
13:41:52
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل