عراقچی خطاب به وزیر امور خارجه انگلیس:

آمریکا مانع آزادی 10 زندانی شد

آمریکا مانع آزادی 10 زندانی شد

به گزارش محفل معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران خطاب به وزیر امور خارجه انگلیس نوشت: شما بهتر از هر کس دیگری می دانید توافق برای آزادی ۱۰ زندانی هفته ها پیش به سرانجام رسید، ولی دوستان شما در واشنگتن مانع شدند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سید عباس عراقچی» عصر امروز (جمعه) در حساب کاربری خود در توییتر خطاب به وزیر امور خارجه انگلیس اضافه کرد: «آقای دومینک راب شما بهتر از هر کس دیگری می دانید که توافق برای آزادی ۱۰ زندانی - همچون انوشه آشوری - هفته ها پیش به سرانجام رسید، اما دوستان شما در واشنگتن مانع آن شدند.
وی افزود: آشوری و ۹ نفر دیگر توسط آمریکا برای اهداف سیاسی به گروگان گرفته شده اند. امیدوارم این مورد را برای مردم خود تشریح کنید.
به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، «دومینک راب» وزیر امور خارجه انگلیس در توییتی با طرح ادعاهایی، خواهان آزاد شدن انوشه آشوری و دیگران زندانیان دوتابعیتی شده بود.
این در حالی است که عراقچی چندی قبل در صفحه توییتر خود با اشاره به اینکه در دوران انتقالی به سر می بریم و یک انتقال دموکراتیک قدرت در تهران در حال انجام می باشد و گفت وگوهای وین باید منتظر دولت جدید در ایران بماند، درباره تبادل زندانیان عنوان کرد: آمریکا و انگلیس باید این نکته را درک کرده و ایجاد ارتباط بین یک تبادل انسانی - که آماده اجرا است - با برجام را متوقف کنند.
وی اضافه کرد: تبادل (زندانیان) را گروگان اهداف سیاسی قرار دادن، سبب از دست دادن هم تبادل و هم توافق می شود. ۱۰ فرد زندانی از همه طرف ها می توانند همین فردا آزاد شوند، اگر آمریکا و انگلیس به تعهدات خود در توافق به عمل آمده عمل کنند.
این اظهارات در حالی بود که «ند پرایس» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در واکنش به اظهارات عراقچی اظهار داشت که آمریکا آماده بازگشت به وین برای ازسرگیری رایزنی های بازگشت دوجانبه به برجام است و تبادل زندانیان را وابسته به مذاکرات برجامی دانست.


منبع:

1400/05/23
11:28:15
5.0 / 5
1156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل