چشم انداز پیش رو در مذاکرات هسته ای

چشم انداز پیش رو در مذاکرات هسته ای

به گزارش محفل از نظر ایران تحقق چارچوب های ذکر شده در قانون مصوب مجلس تحت عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران» اصلی ترین مولفه در تعیین دستور کار جدید مذاکرات خواهد بود.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، مبحث مذاکرات هسته ای میان ایران و طرف های غربی که از آغاز سالجاری در ۶ دور پیگیری شد، این روزها و بعد از توقف صورت گرفته، باردیگر به اصلی ترین مبحث میان ایران و غرب بخصوص ایالات متحده تبدیل گشته است.
🔹️در حال حاضر اصلی ترین سوالی که در افکار عمومی داخلی و محافل سیاسی و رسانه ای غربی وجود دارد، رویکرد دولت جدید ایران در مذاکرات و راهبرد جمهوری اسلامی برای شکستن بن بست موجود است.
آنچه که از اظهار نظر صریح رهبر معظم انقلاب در تبیین نتایج ۶ دور مذاکره انجام شده در دولت گذشته برمی آید، ادامه مذاکرات برپایه الگوی قبلی هم به علل عدیده مورد توجه نخواهد بود.
با توجه به رویکرد اعلام شده از جانب رئیس جمهوری و تاکید بر پیگیری روش های دیپلماتیک برای حل و فصل مسائل ایران در حوزه سیاست خارجی به صورت طبیعی اصلی ترین گزینه ایران در حوزه پیگیری پرونده هسته ای در شرایط بعد از استقرار دولت جدید، بازگشت به مذاکرات با تعیین دستور جدید است.
از نظر ایران تحقق چارچوب های ذکر شده در قانون مصوب مجلس تحت عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران» اصلی ترین مولفه در تعیین دستور کار جدید مذاکرات خواهد بود.
با توجه به تعیین راهبردهای کشور در حوزه سیاست خارجی از جانب شورایعالی امنیت ملی بعنوان یک نهاد حاکمیتی، قطعا مبحث پیگیری پرونده هسته ای و تعیین راهبردهای جدید در مذاکرات وین هم در قالب سیاست های قطعی اعلام شده از جانب ایران و با نظارت این نهاد پیگیری خواهد شد.


منبع:

1400/05/20
01:02:20
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: پرونده , پیگیری , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل