انصارالله:

نیروهای مسلح یمن به دروازه های شهر مأرب رسیده اند

نیروهای مسلح یمن به دروازه های شهر مأرب رسیده اند

به گزارش محفل ˮ محمد عبدالسلام ˮ رییس هیات مذاکره کننده صنعا و سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام نمود: نیروهای مسلح یمن به دروازه های شهر راهبردی مأرب رسیده اند.


به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، عبدالسلام از سفر طرف سعودی به صنعا پایتخت یمن پرده برداشت و اظهار داشت: ما از شروع جنگ تا کنون بارها با سعودی ها دیدار کرده ایم. من خودم با سعودی ها در جده، ریاض و شهر ظهران واقع در جنوب عربستان دیدار کرده ام و آنها با ما در صنعا نیز دیدار داشته اند.
عبدالسلام در یک گفت وگوی مطبوعاتی همین طور فاش کرد: ارتش و کمیته های مردمی بار دیگر بر خیلی از مناطقی که در اختیار نیروهای دولتی عبدربه منصور هادی و ائتلاف سعودی در استان مأرب قرار داشتند، تسلط یافته و آنها را بازپس گرفته اند.
وی اشاره کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در بعضی از مناطق در فاصله ۵، ۶ و یا ۷ کیلومتری آنها قرار گرفته اند.
وی اظهار داشت: نیروهای مسلح یمن به پیشرفت بسیار شایان توجهی در ماه رمضان (آوریل ) گذشته رسیدند.
عبدالسلام همین طور اعلام نمود: دیدارهای مستقیمی بتازگی میان رهبران هیات مذاکره کننده صنعا با طرف سعودی در مسقط پایتخت عمان انجام گرفته است که آخرین آنها سفر هیات عمانی به صنعا بوده است.
وی اشاره کرد: سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله درباب مأرب یک طرح جدید ۹ ماده ای ارائه داد که در بردارنده چاره ای برای توقف عملیات نظامی و مقابله با عناصر القاعده و داعش است.
عبدالسلام اظهار داشت: یمنی ها هم اکنون موشک و پهپاد می سازند. عربستان و آمریکا می خواهند وضعیت نظامی را در حالت راکد قرار دهند و جنگ اقتصادی را همچون شمشیری بران بر سر مردم یمن باقی نگه دارند و تلاش می کنند تا محاصره یمن را به اوج خود برسانند. در حقیقت ریاض و واشنگتن به دنبال چاره مناسب حال خود هستند.
به گفته عبدالسلام، سعودی ها خواهان برقراری یک آتش بس واقعی در مأرب نیستند. عربستان و آمریکا خواهان توقف عملیات نظامی و ادامه حملات هوایی خود هستند.
وی اشاره کرد: آن دسته از کسانی که در مأرب مشغول نبرد هستند از ساکنان استان مأرب نیستند بلکه گروه های خاصی هستند که دشمنان آنها را از نقاط مختلف در این استان گردهم جمع کرده اند.
وی اضافه کرد: امارات هنوز از یمن خارج نشده است و ما به زودی از دومین و سومین عقب نشینی این کشور با خبر خواهیم شد.
۱۴۸۷


منبع:

1400/05/19
14:04:54
5.0 / 5
1210
تگهای خبر: ائتلاف , اقتصاد , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل