ماجراجویی و افترا زنی ناکام صهیونیست ها ضد ایران

ماجراجویی و افترا زنی ناکام صهیونیست ها ضد ایران

به گزارش محفل یک هفته هیاهوی رسانه ای صهیونیستها به همراه حامیان غربی این رژیم در نهایت نتیجه و دستاورد قابل اعتنایی برای این رژیم نداشت. برخی اعضای شورای امنیت در نشست روز جمعه از اتهامات انگلیس درباره اسرائیل حمایت نکردند و خواهان تحقیقات مستقل و کاملی برای روشن شدن صحت و سقم این ادعا شدند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بامداد جمعه هشتم مردادماه، گروه نظامی انگلیسی معروف به "عملیات های تجاری دریایی" در اطلاعیه ای ادعا نمود یک کشتی شامگاه پنجشنبه در دریای عمان هدف قرار گرفته است. پس از آن، وزارت دفاع انگلیس اعلام نمود که کشتی مذکور تحت مالکیت رژیم صهیونیستی بوده و در فاصله ۲۸۰ کیلومتری بندر "الدقم" هدف حمله قرار گرفته است.
عصر روز جمعه شرکت "زودیاک ماریتایم" که متعلق به "ایال عوفر" میلیاردر صهیونیست مستقر در لندن است، اعلام نمود که دو نفر از خدمه این کشتی تجاری با نام "مرسر استریت" به دنبال حمله به آن، کشته شدند.
مقام ها و رسانه های رژیم صهیونیستی تنها ساعاتی پس از وقوع این حادثه بدون عرضه هیچ گونه مدارک متقن و مستنداتی مدعی شدند که ایران عامل حمله به کشتی تجاری مرسر استریت بوده است. آن هم در حالیکه هنوز ابعاد و عاملان این حمله مشخص نشده است. جنجال آفرینی های رژیم صهیونیستی به منظور تشدید تنش میان ایران و جامعه بین الملل است تا در نهایت ایران را از فضای تعاملی و مذاکره دور کند و اجماعی ضد ایران ایجاد نماید.
در همین زمینه بنی گانتز، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی گفته که آماده حمله به ایران هستیم. سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات بنی گانتز در توییتر نوشت: «رژیم اسرائیل در مورد تازه ای از نقض فاحش مقررات بین المللی، حالا بی شرمانه ایران را به اقدام نظامی تهدید می کند».
خطیب زاده با اشاره به اینکه ایران بعنوان ضامن امنیت خلیج فارس است، اظهارات تحریک آمیز و به صورت هماهنگ طراحی شده از جانب انگلیس و آمریکا را محکوم و خاطرنشان کرد: آنها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی پایه و اساس به ایران افترا زنی می کنند. وی اخطار داد: هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد نمود.
البته ماجراجویی های رژیم اسرائیل سابقه ای طولانی دارد این رژیم همواره به دنبال تحریک و تشدید تنش در خاورمیانه است و از هر ابزاری که بتواند به ایران ضربه بزند، استفاده می نماید. طی روزهای اخیر کوخاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی به دولت جو بایدن اخطار داد که این رژیم برنامه های تازه دیگری را برای حمله به ایران امسال میلادی تدارک دیده است. بعد از آن مجید تخت روانچی، سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد در نامه ای به دبیرکل این سازمان خواهان واکنش جامعه بین المللی به اظهارات رئیس ستاد ارتش رژیم اسرائیل شد.
روانچی در مورد ادعاهای و تهدید های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در توییتی نوشت: امروز اسرائیل و حامیانش اطلاعات جعلی در مورد حوادث اخیر در آب های منطقه عرضه کرده تا شورای امنیت را متقاعد کنند ایران را محکوم کند و شکست خوردند. ما این ادعاها را به شدت رد می نماییم. شورای امنیت بایستی با ماجراجویی اسرائیل در منطقه برخورد کرده و فریب و جعل سازی های آنرا رد کند.
زهرا ارشادی، معاون نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد هم با رد مسئولیت ایران در این حادثه رژیم اسرائیل را عامل «ماجراجویی و فعالیتهای بی ثبات کننده در منطقه» دانست. این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رژیم اسرائیل همچنان گستاخانه تهدید می کند که ضد کشورهای منطقه از زور استفاده خواهد نمود در حالیکه این رژیم بیشتر از هفت دهه منبع اصلی تهدید، بی ثباتی و ناامنی در منطقه بوده است.
ارشادی ضمن همدردی با خانواده های کسانی که عزیزانشان را در آن حادثه از دست داده اند، با اشاره به اینکه مقامات اسرائیلی بلافاصله پس از این حادثه، ایران را به انجام آن رخداد متهم کردند، عنوان کرد: این رویه همیشگی و معمول رژیم اسرائیل است. هدف آنها هم منحرف ساختن افکار عمومی جهان از جنایات این رژیم و اقدامات غیرانسانی آن در منطقه است.
وی با تکیه بر این که مظلوم نمائی، دروغ و فریب بخشی از ابزارهای رژیم اسرائیل است، اظهار داشت که هدف جار و جنجال اسرائیل در حادثه مرسر استریت پنهان کردن اقدامات تروریستی خود ضد ناوبری تجاری است.
به قول این دیپلمات کشورمان، این رژیم تنها در کمتر از دو سال، بیشتر از ۱۰ کشتی تجاری در دریاهای منطقه را مورد حمله قرار داده است. وی یادآورشد: در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱، نخست وزیر سوریه اعلام نمود که هفت نفتکش در راه خود به سوریه مورد حمله قرار گرفته اند. در ۱۱ مارس ۲۰۲۱ هم رسانه ها گزارش دادند که اسرائیل حداقل بیشتر از ۱۰ کشتی عازم سوریه را که بیشترشان حامل نفت بودند، هدف قرار داده است. در ۲۳ آوریل ۲۰۲۱ هم یک نفتکش در سواحل سوریه مورد حمله یک پهپاد قرار گرفت. سه سوری همچون دو خدمه کشتی در این حمله کشته شدند عامل همه این حوادث اسرائیل بود
او ضمن اشاره به تجاوزهای نظام مند و مستمر رژیم صهیونیستی ضد حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای منطقه اظهار داشت: این اقدامات غیرقانونی تهدیدی جدی ضد صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است که آخرین نمونه این اقدامات، حمله هوایی اخیر آن به لبنان است. اینها نقض فاحش حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل است و نباید بدون مجازات باقی بماند. شورای امنیت باید از ماجراجویی لجام گسیخته رژیم اسرائیل در منطقه جلوگیری نماید. شورای امنیت سازمان ملل همینطور باید ثابت کند که در دام فریب ها و اخبار ساختگی رژیم اسرائیل گرفتار نمی گردد.
به دنبال یک هفته شانتاژ رسانه ای و هیاهوی تبلیغاتی در نهایت تلاشهای رژیم صهیونیستی در افترا زنی ضد ایران ناکام ماند. البته از همان ابتدا و زمانی که آمریکا، انگلیس از احتمال نقش ایران در حمله به مرسر استریت سخن گفته بودند معلوم بود که اسناد متقنی در اختیار ندارد. در همین زمینه یک منبع سازمان ملل اعلام نمود که برخی اعضای شورای امنیت در نشست روز جمعه از اتهامات ادعایی انگلیس ضد ایران درباره نفتکش اسرائیلی حمایت نکردند و تحقیقات مستقل و کاملی را برای روشن شدن صحت و سقم این ادعا خواهان شدند.
به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از راشاتودی، این اعضا تاکید نمودند که باید تحقیقات مستقلی درباره این ادعا صورت گیرد.
این منبع اضافه کرد: بدیهی است که همه اعضای شورای امنیت سازمان ملل آماده پشتیبانی از ادعاهای شرکای غربی نبودند درحالی که نتایج تحقیقات مستقل و بی طرف بین المللی مهیا نشده است.
مسکو پیش تر خواهان اطلاعات بیشتر پیش از نتیجه گیری در مورد این حادثه شد. «دمیتری پولیانسکی» معاون سفیر روسیه در سازمان ملل اظهار داشت که کشورش تحلیل انگلیس را رد می کند.
وی اظهار داشت: ما احتیاج به اثبات حقایق داریم و نباید بدون اثبات آنچه اتفاق افتاده است، شتابزده نتیجه گیری یا اقدام نماییم.
تغییر دولت ها در رژیم اسرائیل تاثیری بر تقابل تل آویو با تهران نخواهد داشت. رژیم اسرائیل از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به اقتصاد، سیاست، دیپلماسی، امنیت، فعالیتهای هسته ای ایران، توان موشکی، نفوذ منطقه ای و دیگر ابعاد دریغ نخواهد کرد. از جاسوسی گرفته تا ترور، خرابکاری، حمله مستقیم نظامی، تهاجم پهپادی، سرقت اسناد، حمله هوایی و موشکی و توان سایبری و افترا زنی در عرصه بین الملل برای ضربه زدن به ایران استفاده می نماید.منبع:

1400/05/17
18:08:22
5.0 / 5
1197
تگهای خبر: اتهام , اقتصاد , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل