پیام تبریک وزیر کشور به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک وزیر کشور به مناسبت روز خبرنگار

وزیر کشور با صدور پیامی فرارسیدن ۱۷ مرداد؛ روز خبرنگار و موعد مبارک و خجسته گرامیداشت فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی را تبریک گفت و عبور از حاشیه سازی ها در راه توسعه کشور را همچون مستلزم نگاه تیزبین و موقع شناسی اهالی رسانه بویژه در سطح رسانه های نوین بر شمرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن کامل پیام وزیر کشور بمناسبت روز خبرنگار، به شرح ذیل عرضه می شود؛
بسم الله الرحمن الرحیم
فرارسیدن ۱۷ مرداد؛ روز خبرنگار و موعد مبارک و خجسته گرامیداشت فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی را تبریک می گویم.
این روز که مصادف با شهادت مظلومانه و غریبانه خبرنگار شهید محمود صارمی است؛ فرصتی شایسته در پاسداشت و ترویج مقام و منزلت خبرنگاران و رسالت پُر اَرج فعالان عرصه خبر در پرچمداری حقیقت، دفاع از آرمان های کشور و اعتلای امنیت و منافع ملی کشور در آوردگاه رسانه ای است.
تمرکز و توجه توأمان خبرنگاران به دولت و ملت، مسئولیت سنگین فعالان این عرصه است که تبیین و تشریح دقیق رویکردها و خدمات نظام و دولت در نزد افکار عمومی از یکسو و انعکاس مسئولانه خواسته های مردم، پیگیری واقع بینانه مطالبات عمومی و نظارت رسانه ای بر قدرت را در بر دارد؛ و البته ایفای موفق این مسئولیت، تلاشی هنرمندانه و حرفه ای را می طلبد که پیاپی آزمونی دشوار را پیش روی خواهران و برادران خبرنگار می گشاید.
در این میان آنچه دشواری های فعالیت اصحاب شریف رسانه و خبرنگاران عزیزِ ایران را دوچندان ساخته است، جریان سازی های مستمر نظام سلطه جهانی از راه رسانه های بیگانه برای القای ناکارآمدی مردمسالاری دینی و تمرکز تخریبی بر افکارعمومی با بزرگنمایی رویدادها برای تبدیل همه موضوعات به چالش های بزرگ و همینطور بی اهمیت جلوه دادن دستاوردهای کلان سیاسی و اقتصادی کشور است که نتیجه آن زمینه سازی برای ایجاد و تشدید زمینه های یأس و ناامیدی در سطح عمومی جامعه است.
مأموریت پر ارج خبرنگاران در چنین بستر رسانه ای آنهم نه فقط در سطح داخلی بلکه با سطح فهم و تاثیر بین المللی، معنی و مفهوم می یابد و این رسالت، تحت تاثیر پاندمی بیماری منحوس کرونا و همینطور تحریم های ظالمانه دشمن ضد مردم ایران، از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.
کرونا بعنوان یک بیماری فراگیر جهانی، سطح مشخصی از تهدیدات را در همه کشورهای دنیا بوجود آورده است و دشورای های مواجهه همه کشورهای دنیا با این بیماری و آثار آن همچون در سپهر عمومی، کاملا مورد انتظار است، اما در مورد ایران، شاهدیم که جریان های اداره کننده رسانه های معاند، در هر مقطع از فراز و فرود بیماری کرونا، حاشیه سازی های فوق العاده و در مواردی امنیتی سازی این مورد را دنبال می کنند که عبور از آن، مستلزم نگاه تیزبین و موقع شناسی اهالی رسانه بویژه در سطح رسانه های نوین است.
امید می رود در این شرایط خطیر که مقارن با ورود کشور به قرن جدید شمسی است، واقع بینی و مسئولیت شناسی رسانه ای بعنوان شرط لازم تحقق اهداف در اجرای سیاست ها، بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و اقناع عمومی بموازات نظارت فراگیر رسانه ای بعنوان مقدمه همراه سازی افکار عمومی در راه توسعه کشور از رهگذر نظام رسانه ای قوی، مسئولانه، هوشمند، آینده نگر و افق اندیش محقق گردد.

مجموعه وزارت کشور هم از صف تا ستاد به عنوان متولی و متکفل هماهنگی برای اجرای سیاست های کشور در مناطق مختلف ایران؛ قدردان زحمات شبانه روزی فعالان عرصه خبر در آگاهی بخشی و روشنگری است و همچون گذشته بر همکاری صادقانه و صمیمانه با رسانه ها و خبرنگاران پر تلاش تاکید می کند.
در انتها ضمن تقدیر از همه فعالان عرصه اطلاع رسانی کشور، به طور ویژه از حضور مؤثر و تلاشهای همه خبرنگاران، تصویر برداران و عکاسان حوزه وزارت کشور در دوره هشت ساله اخیر تشکر می کنم و روز خبرنگار را به جملگی این همکاران پر تلاش تبریک می گویم و از خداوند منان آرزوی سلامتی و بهروزی برای یکایک این عزیزان دارم./ بمنه و کرمه
عبدالرضا رحمانی فضلی
منبع:

1400/05/17
15:47:37
5.0 / 5
1061
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
محفل