وزیر خارجه نیکاراگوئه با ظریف دیدار نمود

وزیر خارجه نیکاراگوئه با ظریف دیدار نمود

در دیدار وزیران خارجه ایران و نیکاراگوا، آخرین تحولات روابط دو کشور و موضوعات مهم منطقه آمریکای لاتین و همینطور مقاومت دوکشور در مقابل یکجانبه گرایی و دخالت برخی طرف ها در امور کشورهای مستقل مورد تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، دنیس مونکادا که برای حضور در مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رییسی در راس هیاتی به کشورمان سفر کرده است، بامداد امروز در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین تحولات روابط دو کشور و موضوعات مهم منطقه آمریکای لاتین و همینطور مقاومت دوکشور در مقابل یکجانبه گرایی و دخالت برخی طرف ها در امور کشورهای مستقل را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.
ظریف در این دیدار با قدردانی از مشارکت هیات عالیرتبه نیکاراگوئه به سرپرستی وزیر امور خارجه این کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور در حوزه های مختلف را با اهمیت توصیف کرد و خواهان استفاده از روش های مناسب برای تداوم همکاریهای فیمابین شد.
وزیر امور خارجه همینطور به وجوه تشابه مردم دو کشور در حوزه تحمل فشارهای اقتصادی وارده از جانب یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا اشاره و بر موفقیت بدون تردید مردم دو کشور در این صحنه تصریح کرد.
وزیر امور خارجه نیکاراگوا هم در این دیدار با ابراز خرسندی از دعوت و همینطور حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، به روابط تاریخی دو کشور اشاره و از تلاشهای ظریف برای توسعه همکاریهای فیمابین در هشت سال قبل تشکر و قدردانی کرد.
منبع:

1400/05/16
20:42:47
5.0 / 5
1180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل