در وبینار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مطرح شد؛

اندونزی خواهان تبادل تجربیات با ایران در زمینه زنان و خانواده شد

اندونزی خواهان تبادل تجربیات با ایران در زمینه زنان و خانواده شد

محفل: وزیر توانمندسازی زنان و پشتیبانی از کودکان اندونزی ضمن تمجید از تجربیات ایران در زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، خواهان انتقال تجربیات بین کارشناسان دو کشور در این عرصه شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آی گوستی آیو بینتنگ دارماواتی روز سه شنبه در وبینار بین المللی «توانمندسازی زنان سرپرست خانوار» با قدردانی از همکاریهای معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اقدامات ایران در زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را ستود.
وی با تاکید بر اهمیت تبادل تجربیات بین ایران و اندونزی در زمینه توانمندسازی زنان و پشتیبانی از کودکان خواهان توسعه این روابط و افزایش رایزنی ها بین مقامات و کارشناسان دو کشور در این عرصه شد.
وزیر توانمندسازی زنان و پشتیبانی از کودکان اندونزی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و به مخاطره افتادن اقتصاد خانوارها خصوصاً اقتصاد زنان سرپرست خانوار، گسترش پشتیبانی از این قشر را در دستور کار دولت اندونزی اعلام نمود و اظهار داشت: حمایت اقتصادی از زنان خصوصاً زنان سرپرست خانوار موضوعی مهم برای دولت اندونزی در دوران کرونا است و رئیس جمهوری ماموریت و اختیارات ویژه ای به وزارت توانمندسازی زنان و پشتیبانی از کودکان در این عرصه داده است.
دارماواتی اشاره کرد: پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار نباید فقط به تامین معیشت و کسب درآمد آنها محدود شود بلکه این زنان در همه حوزه ها همچون مهارت آموزی و مدیریت زندگی به حمایت نیاز دارند و این حمایت ها نباید از آنها دریغ شود.
وبینار بین المللی «توانمندسازی زنان سرپرست خانوار» امروز سه شنبه با سخنرانی معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام شد.
در این جلسه، کارشناسانی از ایران و اندونزی درباره وضعیت زنان سرپرست خانوار در دو کشور و جهان و راهکارهای بهبود شرایط آنها ارائه کردند.
وجود اشتراکات بسیار در نگاه به خانواده، جایگاه بانوان و توجه به امور تربیتی کودکان باعث شده است تا حوزه های همکاری میان ایران و اندونزی گسترده باشد. حاضران در این جلسه ضمن تاکید بر توسعه و تحکیم همکاری فی مابین، خواهان استفاده از تجربیات موفق یکدیگر خصوصاً در زمینه توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانواده، تحکیم جایگاه خانواده و مباحث پرورشی و تربیتی کودکان شدند.منبع:

1400/05/07
11:36:43
5.0 / 5
1032
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
محفل