فلاحی:

نمایندگان به دور از توهین از وزرا سوال بپرسند

نمایندگان به دور از توهین از وزرا سوال بپرسند

به گزارش محفل نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر ضرورت همكاری قوای سه گانه برای رفع موانع تولید و تسهیل امور و حل مشكلات مردم اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی حق سوال و انتقاد از دولت را دارد اما باید به دور از توهین باشد.


احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط ویدئوکنفرانس با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: مقام معظم رهبری در بیانات شان ارتباط مجلس شورای اسلامی با دولت را مطرح کردند؛ ایشان ضمن تاکید بر رابطه مجلس با دولت در یکسال پایانی تاکید هم داشتند که مجلس شورای اسلامی حق سوال و انتقاد و توضیح از دولت البته بدون توهین را دارد.
وی با اشاره به گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این گزارش در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی می تواند راهگشا باشد. تلاش مجلس آن است که در یکسال پایانی کار دولت، دولت را به سمت انجام کار همراهی کند؛ معمولا دولت ها در سال آخر عمرشان به خوبی کار نمی کنند در این وضعیت وظیفه مجلس شورای اسلامی آن است که دولت را وادار به فعالیت نماید.
فلاحی با تاکید بر همکاری قوای سه گانه برای رفع مشکلات مردم اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی از وزرا سوال و انتقاد می کنند تا نقاط ضعف را برطرف کنند؛ البته گاهی برخی وزرا تعمدا گوش نمی دهند و پای کار نمی آیند. در این وضعیت مجلس شورای اسلامی از ابزارهایش برای خوب کار کردن آن وزارتخانه استفاده می نماید. به هر حال مجلس طبق تاکیدات مقام معظم رهبری حق سوال و انتقاد از دولت را دارد اما باید به دور از توهین باشد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی یکی از اهداف مجلس یازدهم را رفع موانع قانونی دانست و اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره کردند قوانین دست و پاگیری در راه تولید وجود دارد که باید آنرا حذف نمود. این یکی از وظایف اداره کل قوانین است تا این موارد را احصاء کرده و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه کند با این کار می توان موانع کسب و کار و تولید را شناسایی و رفع کرد.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای روز یکشنبه در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند: روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص بعنوان حق مجلس وجود داشته باشد اما توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و بعضی از این نسبت ها حرام شرعی است.
ایشان تصریح کردند: حضور وزرا در یک ماه اول شروع به کار مجلس و ارائه گزارش از شرایط کشور، کار بسیار خوبی بود اما نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود. از برخوردهای احساسی و غیرمنطقی پرهیز شود و بیان دیدگاه و نظر مخالف متین، خردمندانه، قوی و قابل توجیه باشد.
منبع:

1399/04/23
11:56:04
5.0 / 5
1902
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل