روایت ۴۲ سالگی نماز جمعه ورامین؛

نماز جمعه وام دار هیچ حزب و فردی نیست

نماز جمعه وام دار هیچ حزب و فردی نیست

محفل: از تهران در حالی امروز 42 سالگی نماز جمعه ورامین را شاهد می باشیم که عوامل برگزاری نماز جمعه و امام جمعه این شهرستان از حال و هوای برگزاری نماز جمعه در این شهر می گویند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، پنجم مردادماه مقارن با سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی به امر امام راحل و به امامت آیت الله طالقانی است، سنگری که در طول ۴۲ سال قبل همیشه خنثی کننده خیلی از توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی بوده است.
بااینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مراکز استانها و برخی شهرستان های کشور نماز جمعه اقامه می شد، اما امروز به برکت استقرار نظام اسلامی در دور افتاده ترین نقاط کشور نیز سنگر عبادی و سیاسی جمعه در امتداد اهداف انقلاب اسلامی قدم برمی دارد.
آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی که بیش از ۴۲ سال در شهرستان ورامین حضور داشته و منشاء خیلی از اقدامات انقلابی و فرهنگی در این شهرستان بوده است، درباب این حضور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: بنده با عنایت ویژه امام راحل بعنوان امام جمعه شهرستان ورامین انتخاب شدم و امروز ۴۲ سال است که در ورامین قهرمان، نماز جمعه اقامه می شود و مردم انقلابی، مجاهد و قهرمان این شهرستان همیشه حضوری پرشور در این همایش بزرگ و سنگر انقلاب داشته اند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین افزود: نماز جمعه در حقیقت بهترین محل جهت بررسی اوضاع سیاسی روز است و باید از آن برای طرح مشکلات مردم و مطالبه از مسئولان برای حل آن، بصیرت افزایی و خنثی سازی توطئه های دشمنان در طول هفته بهره برد.
امام جمعه شهرستان ورامین که باتوجه به اقامه ۴۰ ساله نماز جمعه در کشور، باسابقه ترین امام جمعه کشور لقب گرفته است، افزود: چنین همایش بزرگ با کمترین امکانات و سراسر مردمی و با عشق و علاقه، هر هفته برگزار می گردد و مرجع طرح مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روز است و باید قدر این همایش بزرگ و مردمی را بدانیم و در جهت تقویت آن تمام تلاش خودرا به کار بندیم.
حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباب سالروز نماز جمعه در سراسر کشور و خصوصاً در دیار ۱۵ خرداد، بیان کرد: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی، ایجاد پایگاه های نماز جمعه در نقاط مختلف کشور است.
رئیس ستاد نماز جمعه شهرستان ورامین اشاره کرد: امروز برکات و آثار تشکیل نماز جمعه در کشور بعنوان خاری در چشم دشمنان انقلاب اسلامی محسوب شده و ضد انقلابیون و استکبار تلاش دارند تا این پایگاه دینی، سیاسی و اجتماعی را تضعیف کنند.
مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: در طول ۴۲ سال گذشته، پایگاه نماز جمعه، حوادث و برهه های دشوار و سختی را گذرانده، اما به برکت وجود ائمه جمعه بیدار و آگاه و بصیرت مثال زدنی مردم، همین نماز جمعه به سنگری برای خنثی سازی توطئه دشمنان بدیل شده است.
امام جمعه موقت ورامین اظهار نمود: قرآن کریم و روایات معصومین(ع) اهمیت خاص و ویژه ای را برای اقامه نماز جمعه قائل هستند، بطوریکه یکی از سوره های قرآن کریم به نام جمعه نامگذاری و برای کسانی که در نماز جمعه حاضر می شوند، اجری عظیم محسوب خواهد شد.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران اظهار داشت: شهرستان ورامین همچون نخستین شهرهایی است که بعد از برگزاری نماز جمعه در تهران، شاهد تشکیل نماز جمعه بود بطوریکه با انتصاب آیت الله سیدمرتضی محمودی گلپایگانی از جانب امام راحل، بیش از ۴۳ سال از اقامه نماز جمعه در ورامین می گذرد.
وی عنوان کرد: تقدیم پنج شهید عضو ستاد نماز جمعه شهرستان ورامین بعنوان نگینی بر تارک نماز جمعه این شهرستان می درخشند، بطوریکه این تعداد شهدا در نماز جمعه شهرستان های کشور کم نظیر و مایه مباهات است.
عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران بیان کرد: شهید رمضانعلی دبستاد، شهید زواره، شهید سید مصطفی محمودی، شهید مرتضی اکبری و شهید احمدی پنج شهید ستاد نماز جمعه ورامین را می سازند که همیشه راه و روش آنان زینت بخش کارهای اعضای فعلی ستاد است.

حسن رجبی عضو ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان ورامین در گفتگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: ارائه گزارش به مردم توسط مسئولان بصورت سخنرانی و برگزاری میز خدمت نقش مهمی در اطلاع رسانی و حل مشکلات دارد.
وی افزود: ارتباط چهره به چهره مدیران با مردم در نماز جمعه و پاسخگویی به پرسش و دیدگاه های آنها و همین طور برگزاری نمایشگاه از فعالیت ها سبب جلب اعتماد و دلگرمی قشرهای مختلف به نظام اسلامی می شود.
این عضو پر سابقه ستاد نمازجمعه ورامین عنوان کرد: تا حالا مدیران دولتی برخی دستگاه های اجرائی نسبت به ارائه گزارش و برگزاری میز خدمت در نماز جمعه اقدام نمودند که با استقبال مردم همراه بوده است.
رجبی بیان کرد: آمادگی ستاد نماز جمعه برای سخنرانی مسئولان، ارائه گزارش و برگزاری میز خدمت با هماهنگی قبلی وجود دارد که دستگاهها می توانند از این فرصت استفاده کنند.
حامد تاجیک خاوه یکی از جوانان عضو ستاد نماز جمعه شهرستان ورامین نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به حضور افراد جوان و با تجربه در این ستاد بیان کرد: ستاد نماز جمعه شهرستان ورامین متشکل از اعضای جوان و باتجربه است.
وی با تاکید بر این نکته که اعضای ستاد نماز جمعه از روزهای تعطیل خود می گذرند، بیان کرد: خیلی از اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان ورامین، در ایام تعطیل و از ساعات اولیه بامداد برای برگزاری باشکوه نماز جمعه تلاش می کنند و این امر شایسته تقدیر و سپاس است.
تاجیک خاوه با اشاره به موفقیت های نماز جمعه ورامین در زمینه های مختلف افزود: حضور رایگان اعضای ستاد نماز جمعه و کارهای ثمربخش آنان سبب شده تا امروز این پایگاه مقدس در شهرستان ورامین به موفقیت های خوبی نائل شود.
محمد بیات معاون اجرائی قرارگاه جهادی و فرهنگی نماز جمعه ورامین در گفتگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: درباب مواسات و ندای رهبری و کمک به محرومین نماز جمعه در هر شبانه و روز درحال خدمت به محرومین است، خدمات پزشکی و درمانی افراد مستضعف در شهرستان ورامین بصورت رایگان و توسط ستاد نماز جمعه و دفتر امام جمعه برگزار می گردد.
وی افزود: حضور جهادگران به مناطق محروم شهرستان، خدمات و تاسیسات به روستائیان، دیدار با پدران و مادران شهدا، توزیع بسته های غذایی به محرومین، اشتغال به کار برای جوانان، تهیه جهیزیه به تازه عروسان، ویزیت رایگان و.... از خدماتی است که توسط نماز جمعه در طول دهه های مختلف انجام شده و باقوت به این کار ها ادامه خواهد داد.

منبع:

1400/05/06
08:41:45
5.0 / 5
1090
تگهای خبر: خدمات , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل