المپیك توكیو؛

رحمانی: از تعهد ژاپن در برگزاری المپیك قدردانی می كنم

رحمانی: از تعهد ژاپن در برگزاری المپیك قدردانی می كنم

به گزارش محفل سفیر ایران در ژاپن اظهار داشت: شاهد برگزاری المپیک توکیو در شرایط سخت ناشی از شیوع کرونا در ژاپن هستیم و از تعهد و وظیفه شناسی میزبان در برگزاری این مهم با عنایت به شرایط خاص قدردانی می کنم.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، نمایشگاه ایران زیبا عصر امروز (دوشنبه) به وقت محلی با حضور مقامات ارشد ورزشی ایران و وزیر فرهنگ، ورزش و علوم ژاپن به صورت رسمی در توکیو افتتاح شد. در این نمایشگاه آثاری از فرهنگ، هنر و صنایع دستی ایران در محل سفارت برای علاقه مندان به معرض نمایش گذاشته شد.
هاگیودا وزیر فرهنگ علوم و ورزش و جوانان ژاپن، تاکاهاشی مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه، ساساکارا رئیس بنیاد ژاپن، یاماگی وا معاون گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن، تاکه یی شهردار میناتو و شیمورا رئیس جاتا (رییس سازمان شرکتهای گردشگری ژاپن)، احمد سفیر پاکستان در ژاپن و مالون رئیس دانشگاه سازمان ملل در آیین افتتاحیه حضور بهم رساندند.
این نمایشگاه تا ۱۵ مردادماه برپاست. قرار بود این نمایشگاه در دانشگاه موساشینو در توکیو برپا شود که به علت کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سفارت افتتاح شد.
«مرتضی رحمانی موحد» سفیر ایران در ژاپن در این مراسم عنوان کرد: خرسندم که بعنوان نماینده کشورم امروز میزبان همه شما عزیزان در آیین افتتاحیه نمایشگاه ایران زیبا هستم.
وی در ادامه اضافه کرد: این نمایشگاه جلوه ای کوچک از عظمت تاریخی و فرهنگی ایران اسلامی در بستر تاریخ و تمدن بشری است که ۲ ملت ایران و ژاپن سهم بزرگی در حفظ و نگهداری آن در طول بیشتر از هزار سال تعاملات مردمی داشته اند.
سفیر ایران تصریح کرد: امروز شاهد برگزاری المپیک توکیو در شرایط سخت ناشی از شیوع کرونا در ژاپن هستیم و تعهد و وظیفه شناسی میزبان در برگزاری این مهم با عنایت به شرایط خاص قدردانی می کنم.
وی ضمن اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ۲ ملت ایران و ژاپن خاطرنشان کرد: از وظایف، تعهد و مسئولیت شناسی دولت و ملت ژاپن تقدیر می کنم و آرزوی موفقیت کامل برای برگزاری بازی های المپیک را دارم.
رحمانی موحد اضافه کرد: روابط تاریخی و دوستانه ۲ ملت وظایف و تعهدات سنگینی برای تحکیم مناسبات ۲ کشور بر روی دوش ما قرار داده است و امیدواریم این نمایشگاه فصل جدیدی از شکوفایی و پیشرفت میان ۲ ملت و دولت را فراهم سازد.منبع:

1400/05/04
21:01:02
5.0 / 5
1329
تگهای خبر: دولت , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل