نماینده پیشین مجلس:

رئیسی كارها را به كاردانان بسپارد

رئیسی كارها را به كاردانان بسپارد

به گزارش محفل نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت آینده باید فکری اساسی برای وضعیت اجتماعی کشور کند و برای مسائل زیست محیطی و تنش کم آبی و بی آبی که این روزها نتایج آنرا می بینیم نسخه نجات بخشی داشته باشد.


همایون هاشمی در گفتگو با ایسنا با اشاره مهم ترین چالش های دولت سیزدهم در ابتدای کار خود، اظهار نمود: به نظرم دولت آینده واقعاً میراث دار یک شرایط بسیار ناهمگن و سختی خواهد بود که البته با برنامه ریزی دقیق امیدوارم بتواند از مشکلات مختلف در ابعاد برون مرزی و درون مرزی عبور کند.
وی با یادآوری مشکلات اصلی دولت سیزدهم در بیرون از مرزها، تصریح کرد: مهم ترین چالش دولت سیزدهم سیاست خارجی و تنظیم روابط با کشورهای مختلف و بخصوص مبحث برجام است تا شرایط فعلی را به سر منزل مقصود برساند.
هاشمی خاطرنشان کرد: همینطور دولت های سیزدهم باید فکری هم برای چگونگی ارتباط با کشورهای اطراف داشته باشد که عموماً از ما خدمت دیدند، اما در مواقع حساس به کمک کشور ما نیامدند. این معضل بزرگی است که ما در طول تاریخ بسیار به این کشورها کمک کردیم اما در عمل از آنها ناسپاسی دیدیم، امیدوارم دولت سیزدهم برای آن فکری داشته باشد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مهم ترین مشکلات داخلی که دولت سیزدهم با آن مواجه خواهد شد، اظهار نمود: داخل مرزها عمده چالش آقای رئیسی، مبحث ساماندهی اقتصاد ایران است که از مرحله مریضی به احتضار رسیده است و هیچ امیدی در اقتصاد خرد آن حس نمی گردد. این شرایط سبب نارضایتی روز افزون مردم شده که چالش مهمی برای دولت بعدی است.
هاشمی خاطرنشان کرد: دولت آینده باید فکری اساسی برای وضعیت اجتماعی کشور کند و برای مشکلات عدیده در حوزه کارگری، کلاف سردرگم مشکلات در حوزه بیمه و مسائل زیست محیطی و تنش کم آبی و بی آبی هم برنامه داشته باشد.
وی ضمن اشاره به عدم دسترسی متوازن مردم به منابع اصلی در حوزه اجتماعی، خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم باید برای صدمه های اجتماعی مختلف که متاسفانه امروز لااقل یکی از آنها در خانه هر ایرانی پیدا می شود برنامه ریزی کند که البته بیشتر از هرچیز نیازمند تغییر سیاست های کلان در این بخش است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با برشمردن مهم ترین مشکلات و صدمه های اجتماعی فراگیر که نیازمند رسیدگی فوری دولت سیزدهم هستند، اظهار داشت: مشکلاتی مثل طلاق و اعتیاد و بار منفی عدم اقبال جوانان به ازدواج و بی انگیزگی آنان برای این امر و تأثیر آشکارش بر افزایش دیگر صدمه های اجتماعی، در رأس این چالش ها قرار دارد. در کنار آنها بیکاری و انسدادی که دولت های گذشته با بخشنامه ها و قوانین دست وپاگیر برای بنگاه های زودبازه ایجاد کردند هم بخش مهمی از دیگر مشکلاتی است که دولت سیزدهم باید با آنها دست وپنجه نرم کند.
هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره چالش های دولت سیزدهم برای واکسیناسیون عمومی کرونا، خاطرنشان کرد: در مبحث بهداشت هم پیچیدگی خاصی در کار دولت وجود ندارد و چاره آن هم چیزی جز سپردن کار به دست کاردان ها نیست؛ یکی از اشکالات بزرگ در دولت آقای روحانی این بود که کار به دست اهلش سپرده نمی شد.
وی افزود: تنها راه جلوگیری از انتشار کرونا چیزی جز رعایت پروتکلهای بهداشتی هم واکسیناسیون نیست. امر واکسیناسیون کم هزینه ترین و بی دردسرترین چاره است اما در حالیکه کشورهای بسیاری در جهان به سمت زندگی عادی باز می گردند ما هنوز اندر خم یک کوچه هستیم و در پیک پنجم قرار گرفتیم.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسؤلان امر بهداشت اگر این کاره بودند باید پیشبینی این شرایط را می کردند یا حداقل پیشگیری می داشتند که هیچکدام رخ نداد. این داستان شیوع سر درازی دارد که امیدوارم دولت آقای رییسی بتواند با تجربه موفق دولت های دیگر و توجه به منطق علمی و تخصصی بهداشت و درمان، اوضاع را سامان بخشد.

منبع:

1400/04/31
23:01:18
5.0 / 5
1206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل