حزب اتحاد دمكراتیك كردهای سوریه:

آماده گفت و گو با دمشق هستیم

آماده گفت و گو با دمشق هستیم

محفل: ˮ آلدار خلیل ˮ عضو هیات رئیسه حزب کردی اتحاد دمکراتیک سوریه اصرار کرد که این حزب آماده گفت و گو با دمشق است و با هیچ یک از قدرت های خارجی موجود در سوریه همراه و همگام نیست.


به گزارش روز سه شنبه شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ألدار در سخنرانی خود در شهر قامشلی سوریه به مناسبت نهمین سالروز شعله ور شدن آتش بحران در سوریه اظهار داشت: با همبستگی میان اهالی شمال و شرق سوریه توانستیم به دستاوردهای مهمی تحقق ببخشیم.
آلدار اشاره کرد که عناصر این حزب همیشه در معرض حملات خصوصاً از طرف ترک های اشغالگر بوده اند و ترکیه اشغالگر با وحشی گری توانست عفرین، سری کانیه، کری سبی و سایر مناطق را به اشغال خود درآورد.
وی اصرار کرد که آنها تا آزادسازی تمامی مناطق اشغالی از پا نخواهند نشست و به مقاومت خود مقابل اشغالگران و تروریسم ادامه خواهند داد.
وی اشاره کرد: اگر حزب دموکرات کردستان سوریه با اشغالگران ترک در حمله مقابل «کریلا» مشارکت کند در آن صورت ما تماشاچی نخواهیم ماند.
آلدار اضافه کرد: حل و فصل بحران سوریه از راه گفت وگوی سیاسی تحقق می یابد و تشکیلات خودگردان کردستان سوریه همیشه آماده است تا برای حل و فصل بحران سوریه با دولت این کشور بر سر میز مذاکرات بنشیند.
عضو هیات رئیسه حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در آخر سخنرانی خود از تمامی نیروها و احزاب کرد خواست تا از طرح و نقشه دشمنان کردستان سوریه پیروی نکنند.
حزب اتحاد دموکراتیک سوریه، حزبی سیاسی در مناطق کردنشین سوریه است که در سال ۲۰۰۳ توسط چپگرایان کرد در شمال سوریه تأسیس شد. این حزب رابطه نزدیک و ایدئولوژیک با حزب کارگران کردستان دارد. حزب اتحاد دموکراتیک سوریه اذعان می کند که دو حزب رابطه نزدیک ایدئولوژیک با یکدیگر دارند.

۱۴۸۷منبع:

1400/04/29
12:21:15
5.0 / 5
991
تگهای خبر: دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل