یك فعال سیاسی اصلاح طلب مطرح كرد

موفقیت دولت سیزدهم در گروی حل چالش های صد روز اول

موفقیت دولت سیزدهم در گروی حل چالش های صد روز اول

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری اظهار داشت: رئیسی درمجمع تشخیص مصلحت نظام دو بار به FATF رای منفی داده است. البته امکان دارد در کسوت رئیس جمهور نظرش عوض شود.


آرش حبیبی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با چالش های پیش روی دولت سیزدهم در صد روز نخست تشکیل کابینه اظهار نمود: آقای رئیسی در بدو ورود به دولت با هجمی از انتظارات مردمی رو به رو است؛ که بر مبنای شعارها و وعده های انتخاباتی اش شکل گرفته است.
وی افزود: البته دولت سیزدهم نسبت به دولت های گذشته نقاط مثبتی دارد؛ مثلاً همه جریان های سیاسی کشور حتی اصلاح طلبان که به نحوی روند برگزاری انتخابات و رد صلاحیت ها را قبول نداشتند هم از انتخاب وی استقابل کردند و عکس العمل خوبی داشتند.
این فعال سیاسی اضافه کرد: قوه قضاییه، مجلس و سایر نهادها با او همسو هستند و بین همه قوا انسجامی شکل گرفته است. از طرفی مردم با عنایت به عدم اعتمادی که در دولت روحانی بخصوص در حوزه اقتصادی شکل گرفت انتظار دارند دولت آینده شرایط اقتصادی را بهبود بخشد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: هرچند مشارکت خیلی قابل انتظار نبود، اما با همین حد از مشارکت انتخاباتی همه مردم انتظار دارند دولت بعدی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور تلاش زیادی انجام دهد.
وی اظهار داشت: در این 100 روز که کلیدی ترین و مهم ترین دوره هر ریس جمهوری است؛ نخستین و مهم ترین چالش سازماندهی و انتخاب تیم همراه و هیئت دولت و پست های کلیدی کشور است. شاید رئیسی مستقل بودنش را امتیاز می داند اما به نظر من ضعف این مورد در زمان کادر سازی مشخص می شود. سازمان دهی و انتخاب نیروهای همفکر ایشان دشوار می باشد.
حبیبی تصریح کرد: چالش مهم بعدی در سیاست خارجی است. ایشان خودشان درمجمع تشخیص مصلحت نظام دوبار به FATF رای منفی داده است. البته امکان دارد در کسوت رئیس جمهور نظرش عوض شود، که این امر با استقبال افکار عمومی و حتی مخالفانشان هم همراه خواهد شد.
وی افزود: مبحث بعدی برجام است؛ کشور با این مورد در چالش جدی است. مشکلات زیادی باید حل شود؛ خیلی از این مشکلات به سیاست خارجی ما مربوط است. ازاین رو تیم اقتصادی و وزارت خارجه دولت بعدی از اهمیت بالایی برخودار است.
این عضو حزب مردم سالاری در انتها به لزوم حل موعضلاتی مثل تورم، بازگشایی دانشگاه ها و مدارس، بحث واکسیناشسون کرونا، حل مشکل بورس هم اشاره نمود و اظهار داشت: تعهدات زیادی در شعارهای آقای رئیسی بوده است. مردم هم شرایط را می دانند و اگر احساس کنند کسی رو به جلو برای حل شکلات حرکت می کند، کمکش می کنند. من هم برای آقای رئیسی و تیم آینده ایشان آرزوی موفقیت می کنم.1400/04/23
12:17:48
5.0 / 5
1235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل