ایمانی:

شایستگان باید در كابینه دولت سیزدهم حضور داشته باشند

شایستگان باید در كابینه دولت سیزدهم حضور داشته باشند

به گزارش محفل یک تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار داشت: کابینه دولت سیزدهم باید از شایستگانی تشکیل گردد که تخصص، تجربه کافی، قدرت مدیریت خوب، انگیزه برای کار داشته و مردمی و پاکدست باشند.


ناصر ایمانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه دولت جدید در بدترین شرایط موجود کشور را از دولت قبلی تحویل خواهد گرفت، اظهار نمود: در 40 سال قبل این شرایط بی سابقه بوده که دولت کشور را با این شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تحویل بگیرد و هر تیمی که در دولت جدید سر کار بیاید برای بهبود شرایط به زمان نیاز دارد و جامعه باید مقداری صبر و تحمل کند.
ایشان سپس اضافه کرد: آقای رئیسی بیان کرده است که در کابینه خود شایسته سالاری را ملاک قرار می دهد. او هیچ گاه فراجناحی را نگفته و این مسئله فقط در مطبوعات آمده است. البته شایسته سالاری هم کلمه بزرگ و پیچیده ای است و باید معنای آنرا فهمید.
این تحلیلگر مسائل سیاسی اشاره کرد: از دیدگاه من شایستگان کسانی هستند که تخصص، تجربه کافی، قدرت مدیریت خوب و انگیزه برای کار داشته و درد مردم را متوجه شوند و همین طور پاکدست باشند. البته نه فقط خودشان بلکه اجازه ندهند در آن مجموعه ای که هستند فساد رسوخ کرده و رشد کند. البته پیدا کردن این وزرا با این خاصیت ها مقداری دشوار است ولی امیدوارم رییس جمهور منتخب بتواند چنین کابینه ای تشکیل دهد.
ایمانی با اشاره به این که در لفظ شایسته سالاری، جناح وجود ندارد، اضافه کرد: افراد شایسته ممکنست از هر گرایش فکری باشند یا مستقل بوده و اصلاح طلب و اصولگرا نباشند. مهم این است که خاصیت هایی که پیش تر برشمردم را داشته باشند. البته طیف هایی در گرایش های سیاسی وجود دارند که اعتقادی به مبانی، ساختارها و استراتژی جمهوری اسلامی ندارند و تبعا نباید در دولت حضور داشته باشند. منظور از فراجناحی این افراد نیستند. این افراد می توانند کار سیاسی بکنند ولی نمی توانند در دولت باشند. کسانی باید در دولت حضور داشته باشند که اساس نظام و اهداف و ساختارهای جمهوری اسلامی را قبول داشته باشند.
منبع:

1400/04/21
17:00:04
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل